Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/09/FLDD-fot.BartoszBańka.jpg Na językach! Czym 9. Festiwal Literatury dla Dzieci zaskoczy najmłodszych uczestników?

Na językach! Czym 9. Festiwal Literatury dla Dzieci zaskoczy najmłodszych uczestników?

20.09.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
20.09.2022

Spotkania i warsztaty z najlepszymi polskimi twórcami książek dla dzieci i młodzieży, koncerty, plenerowa wystawa tak zapowiada się 9. edycja 9. Festiwalu Literatury dla Dzieci, która odbędzie się w Gdańsku od 20 do 25 września 2022 r.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

O festiwalu

Festiwal Literatury dla Dzieci jest pełen wydarzeń, w których mogą uczestniczyć rodziny z dziećmi, młodzież, ale także nauczyciele, edukatorzy, bibliotekarze i wszyscy zainteresowani współczesną literaturą dziecięcą.

– Na gdańską odsłonę festiwalu zaplanowaliśmy mnóstwo spotkań z pisarzami i ilustratorami. W programie znalazły się m.in. uwielbiane przez dużych i małych „Czytanki po zachodzie słońca”, spacer po Stoczni Gdańskiej szlakami pracujących tam niegdyś kobiet, koncert zespołu Czereśnie oraz plenerową, dwujęzyczną wystawę na podstawie książki „Co robią uczucia?”, którą od 5 września można zobaczyć w ogrodzie Pałacu Młodzieży – mówi Łukasz Dębski z Fundacji Burza Mózgów.

Na językach

To hasło przyświeca tegorocznej edycji festiwalu. Dzieci poznają i usłyszą języki ukraiński, wietnamski, a nawet psi i koci! Do 24 września, w ogrodzie w Pałacu Młodzieży, można też oglądać plenerową wystawę polsko-ukraińską „Co robią uczucia?” na podstawie książki Tiny Oziewicz i Aleksandry Zając.
Wśród gości festiwalu znajdują się twórcy nagradzanych i nominowanych do najważniejszych literackich wyróżnień w tym Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego i Nagrody Literacka Podróż Hestii. Będą m.in.: Justyna Suchecka, Michał Rusinek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Wolny-Hamkało, Tina Oziewicz, Ton van Anh oraz wybitni ilustratorzy m.in.: Piotr Socha, Daniel de Latour, Susie Hammer, Grażka Lange i Agata Królak. Festiwalowych gości będzie też można spotkać na wydarzeniach towarzyszących w Bibliotece Miejskiej Słupsku i Stacji Kultura w Rumii.

Zapisy trwają

Wciąż można zapisać się na niektóre z festiwalowych wydarzeń, m.in. inaugurację z udziałem Katarzyny Stoparczyk i Michała Rusinka, rozmówki kocio-piesko-ludzkie z Grażką Lange i Moniką Hanulak, podczas których stworzą wielkoformatowe dzieła z graficznym pazurem, grach wideo z Katarzyną Wasilkowską, z Katarzyną Huzar-Czub i jej bohaterami logopedycznych rymowanek, Marcinem Przewoźniakiem, twórcą kryminalno-detektywistycznych powieści dla nastolatków, warsztaty plastyczne z Tatianą Czykałową. Zapisać można się poprzez stronę Festiwal Literatury dla Dzieci.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.