Kultura
Na czym polega malarska rozmowa z wybranym miejscem, przekonasz się na wystawie w Ustce

Na czym polega malarska rozmowa z wybranym miejscem, przekonasz się na wystawie w Ustce

Obraz z wystawy poplenerowej. Fot. źródło: https://bgsw.pl
01.06.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
01.06.2021

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza do Ustki na poplenerową wystawę zatytułowaną Rowy 2020. Można ją oglądać w Małej Galerii w Centrum Aktywności Twórczej od 2 do 9 czerwca 2021 r.

Uczestnikami pleneru, dzięki któremu powstała wystawa, byli: Anna Boszko, Jacek Bukowski, Anna Grzybowska, Waldemar Kusal, Anna Łącka, Jolanta Noga, Urszula Poncyljusz, Teresa Radomyska-Kusal, Krystyna Rafalska i Hanna Szoll.

Trwałe zapisanie miejsca w konkretnej przestrzeni

Warszawska Pracownia Malarska Jacka Bukowskiego działa od prawie 40 lat. Zrzesza plastyków pragnących doskonalić swój warsztat. Wszyscy artyści są członkami ZPAP lub ZPAMiG. Razem wyjeżdżają na plenery krajowe i zagraniczne. W dorobku mają wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Obecna ekspozycja prezentuje dorobek pleneru malarskiego Rowy 2020 i tematycznie mieści się w podjętym przez artystów kilkuletnim programie pod hasłem „Miejsca”. Przez swoiste ożywienie miejsc uczestnicy pleneru próbowali odkryć historię i społeczne emocje współtworzące różnorodne klimaty. Chodziło o trwanie i zapisane w konkretnej przestrzeni. Metaforycznie ujmując to przedsięwzięcie to szczera „rozmowa” z wybranym miejscem, bazująca na doświadczeniu syntonii. Tym razem przestrzeń artystycznych odkryć wyznaczały dwa kierunki: Rowy – Ustka i Rowy – Łeba.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.