Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/12/miskiewicz_dorota.jpg Muzyka łączy pokolenia. Ladies’ Jazz śpiewa Piotra Szczepanika

Muzyka łączy pokolenia. Ladies’ Jazz śpiewa Piotra Szczepanika

Dorota Miśkiewicz, fot. źródło: www.dorotamiskiewicz.com

Dorota Miśkiewicz, Krystyna Stańko, Monika Borzym, Anna Serafińska, Iza Kowalewska oraz gościnnie Mietek Szcześniak zaśpiewają największe przeboje Piotra Szczepanika, m.in. „Puste koperty”, „Żółte kalendarze”, „Goniąc kormorany”.

 

Koncertu będzie można wysłuchać on-line w poniedziałek, 21 grudnia 2020 r. o godz. 20.00. Wraz ze śpiewającymi artystami wystąpią m.in. Marek Napiórkowski i Henryk Miśkiewicz.

 

Międzypokoleniowe słuchanie

Piosenki Piotra Szczepanika znają głównie dziadkowie, pamiętają rodzice, a wnuki i dzieci będą miały okazję je poznać podczas transmisji koncertu on-line. Wystarczy podłączyć rodzicom i dziadkom komputer do ich telewizora i spędzić z nimi grudniowy wieczór przy utworach Piotra Szczepanika. W czasach, gdy tak rzadko się widzimy, to może być jedno z ważniejszych przeżyć, a znane piosenki w nowych aranżacjach i w wykonaniu współczesnych jazzowych gwiazd scen polskich pretekstem do rozmów, żartów, komentarzy, wspomnień i wymiany przeżyć między pokoleniami, a może i niezwykłych odkryć muzycznych.

Tylko w najbliższym gronie, bezpiecznie, a pośród wspaniałych artystów. Transmisja będzie prowadzona 21 grudnia 2020 r. o godz. 20.00 m.in. na WP Pilot, YouTube i Ladies’ Jazz Facebook.

Wszystkie linki do transmisji znajdują się na stronie Ladies’ Jazz Festival

 

Piotr Stanisław Szczepanik

Urodził się 14 lutego 1942 r. w Lublinie, zm. 2020 r. w Lublinie. Polski piosenkarz, aktor i gitarzysta. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim studiował historię sztuki. Na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie debiutował w 1963 r. Wykonywał piosenki z nurtu poezji śpiewanej. Wspólnie z Bohdanem Łazuką i Jackiem Fedorowiczem na przełomie lat 60. I 70. XX w. prezentował program estradowo-kabaretowy „Popierajmy się”. Występował solo w programach muzyczno-poetyckich oraz z recitalami pieśni i romansów, a w 1979 r. zagrał tytułową rolę w telewizyjnej adaptacji „Chama” Elizy Orzeszkowej. Od 1980 do 1989 r. współorganizował Festiwal Piosenki Prawdziwej (1981) i koncerty w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. Po roku 1990 był szefem Zespołu Współpracy ze Środowiskami Twórczymi w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. Koncertował nie tylko w Polsce, ale też w Europie, w Australii, Nowej Zelandii i Kanadzie.

W roku 2016 został odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, w 2008 – Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 2020 – pośmiertnie Krzyżem Komandorskim tego orderu.

Jego najbardziej znane przeboje to m.in.: „Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Kochać”, „Goniąc kormorany”, „Nigdy więcej”, „Zabawa podmiejska”.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.