Unia Europejska
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/05/20-lat-fb-min.png Musicie tam być! Pełne atrakcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich już w najbliższy weekend

Musicie tam być! Pełne atrakcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich już w najbliższy weekend

Fot. mat. UMWP
07.05.2024
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
07.05.2024

Przed nami dwa dni z Funduszami Europejskimi. Po raz 11 zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Na Pomorzu nie zabraknie gier terenowych, warsztatów, zwiedzania obiektów, prezentacji nowoczesnych technologii, bezpłatnych badań oraz szkoleń. To wszystko czeka na was 10 i 11 maja 2024 r. A szczególnie zapraszamy Was 11 maja 2024 r. na stację PKM Gdańsk Niedźwiednik. Tam, na terenie przy zbiorniku retencyjnym Srebrzysko rozłoży się Piknik Europejski. Atrakcji oczywiście nie zabraknie.

Wstęp oczywiście jest bezpłatny. Zaproście rodzinę, znajomych oraz dołączcie do naszego wydarzenia na Facebooku!

Piknik przy PKM

Na gości czekają cztery godziny atrakcji. Najmłodsi będą mogli zagrać w liczne gry i zabawy sportowe czy zręcznościowe. Starsi będą mogli porozmawiać o funduszach unijnych. Ale nie tylko. Na pikniku obecni będą również Henryk Jursz i Piotr Odya, autorzy bestsellerów poświęconych Pomorskiej Kolei Metropolitalnej takich jak „Koleją z Wrzeszcza na Kaszuby”, „Koleją z Kokoszek do Gdyni” czy najnowsza książka „Kolejowym Bajpasem z Trójmiasta do Kartuz”. Będzie można nie tylko porozmawiać o historii kolei, ale również kupić książki z autografami. A po wszystkim będzie można odpocząć w strefie relaksu oraz skosztować słodkości, napić się wybornej kawy lub herbaty.

Zobacz mural

Wyjątkowym wydarzeniem będzie pierwsza oficjalna prezentacja muralu poświęconego Pawłowi Huelle. Na ścianie od strony przystanku PKM Niedźwiednik powstał mural wzorowany na wykonanym przez nas w 2014 r. (niemal dokładnie w tym miejscu – podczas dnia otwartego na budowie PKM) zdjęciu z Pawłem Huelle siedzącym na torach i z Mostkiem Weisera w tle. Autorami są Iwo Arabski oraz Jakub Morozowski.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Piknik jest jednym z wydarzeń w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Inwestycje współfinansowane ze środków Unii Europejskiej znaleźć można wszędzie. To zarówno projekty infrastrukturalne, jak i te związane z działaniami społecznymi. DOFE to doskonała okazja do ich poznania. Jak co roku beneficjenci środków unijnych przygotowali masę atrakcji – na Pomorzu nie zabraknie gier terenowych, warsztatów, zwiedzania obiektów, prezentacji nowoczesnych technologii, bezpłatnych badań czy szkoleń. Wystarczy wejść na stronę www.20lat.eu, zaznaczyć województwo pomorskie i sprawdzić jakie atrakcje przygotowali dla nas beneficjenci środków unijnych.  Zachęcamy Was do odwiedzenia nie tylko przygotowanych atrakcji w naszym województwie, ale również na terenie całej Polski.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.