Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/188a522f-ca47-4d06-822c-256db38aaec7.jpg Młodzi nawigatorzy walczyli o tytuł mistrza. Najlepsi popłyną w rejsie Do granic Niepodległej

Młodzi nawigatorzy walczyli o tytuł mistrza. Najlepsi popłyną w rejsie Do granic Niepodległej

Uczestnicy III Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji

Wyznaczanie kursu, mierzenie odległości i praca z mapą. Z takimi zadaniami musiało uporać się 46 uczniów podczas III Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji, który 14 marca 2018 r. odbył się Słupsku.

 

W III Pomorskim Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji wzięli udział uczniowie klas VI i VII, którzy wcześniej uczestniczyli w warsztatach nawigacyjnych. Zajęcia organizowane były w Gdyni, Słupsku i Chojnicach przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, we współpracy z Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz Pomorską Szkołę Żeglarstwa i Edukacji Morskiej Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Wzięło w nich udział w sumie około 200 dzieci z całego województwa. Część z nich, wybrana w szkolnych eliminacjach, zdecydowała się spróbować swoich sił w konkursie dla młodych nawigatorów.

– Wziąłem w nim udział, bo wydawał mi się ciekawy i zupełnie inny od pozostałych szkolnych konkursów. Zwłaszcza, że to nie tylko liczenie, ale również rysunek techniczny – mówi Dawid Mikołajczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce. Uczestnicy konkursu musieli bowiem w ciągu 90 minut m.in. wyznaczyć kurs rzeczywisty i kompasowy, zmierzyć dystans oraz nanieść wszystko na mapę.

 

Żeglarskie wyzwania na pokładzie Zawiszy

Wręczenie nagród odbędzie się 23 kwietnia 2018 r. w Słupsku. Kilkunastu najlepszych uczestników konkursu będzie mogło popłynąć na harcerskim żaglowcu Zawisza Czarny w rejsie Do granic Niepodległej, przygotowanym w ramach wojewódzkich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem rejsu jest Pomorski Związek Żeglarski, a głównym partnerem przedsięwzięcia – Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

W maju 2018 r. Zawisza Czarny popłynie wzdłuż morskich granic II Rzeczypospolitej: od Gdyni przez Hel aż do Władysławowa. – Na uczestników czekać będą nie tylko żeglarskie wyzwania, ale również bogaty program zajęć na lądzie. Uczniowie wezmą udział w prelekcjach i zwiedzą ważne miejsca dla polskiej historii, żeby lepiej zrozumieć okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku – wyjaśnia Leopold Naskręt, członek Zarządu Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.