Środowisko
Młodzież na strajku w Gdyni

Młodzi na ulicach przeciwko zmianom klimatycznym. W południe wiec w Trójmieście

Fot. facebook.com / MSKTrójmiasto
25.09.2020
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
AUTOR
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
25.09.2020

W piątek, 25 września ulicami 28 miast całej Polski przejdzie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. W Gdańsku młodzież spotka się w samo południe przy ul. Klonowej pod hasłem „Trójmiasto dla sprawiedliwości klimatycznej”. Aktywiści będą protestować przeciwko zmianom klimatycznym i związanym z nimi nierównościom w kraju i na świecie. Zapoznaj się z postulatami młodzieży.

Polski Młodzieżowy Strajk Klimatyczny jest częścią globalnej inicjatywy Fridays for Future.

 

Największe wyzywanie ludzkości

Młodzi wychodzą na ulicę, by sprzeciwiać się bierności światowych rządów wobec zmian klimatycznych. Ich celem jest zwrócenie uwagi na problem nierówności wynikających z pogłębiania się kryzysu środowiska naturalnego oraz na konieczność osiągniecia do 2040 roku przez Polskę neutralności klimatycznej. Chcą też zadbać o przyszłość swoją i planety. Jak czytamy w postulatach organizatorów: „Kryzys klimatyczny to największe wyzwanie, przed którym ludzkość kiedykolwiek stała. Wiadomo, że czarne scenariusze, które jesteśmy w stanie dostrzec już teraz, takie jak gigantyczne ulewy, śmiercionośne pożary, nawałnice, huragany i niekończące się susze, będą tylko wzrastać na sile”.

W Gdańsku organizatorzy spodziewają się kilkuset uczestników: młodzieży, uczniów i całych rodzin. Wszyscy spotkają się przy ul. Klonowej o godz. 12.00 i pójdą al. Grunwaldzką do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. Tam odbędzie się wiec klimatyczny.

 

O szczegółowych postulatach młodych można przeczytać na stronie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.