Kultura
Mistrz i Małgorzata, baner. Fot. mat. prasowe Teatru Muzycznego

Mistrz i Małgorzata poszukiwani! Casting w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Fot. mat. prasowe Teatru Muzycznego w Gdyni
27.04.2021
Bożena  Micun-Gusman
Bożena
Micun-Gusman
AUTOR
Bożena  Micun-Gusman
Bożena
Micun-Gusman
27.04.2021

Teatr Muzyczny w Gdyni poszukuje aktorów do musicalu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Janusza Józefowicza. Jakie są wymagania? Sprawdzane będą umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja 2021 r. Prapremiera została zaplanowana na 11 września 2021 r.

Teatr poszukuje 11 aktorów do największej i wyjątkowej realizacji musicalowej tego roku. Pełne emocji widowisko w reżyserii Janusza Józefowicza (twórcy kultowych musicali „Metro”, „Polita”, „Romeo i Julia”, „Piotruś Pan”) to 110 aktorów na scenie, dla których uszyto 240 kostiumów.

Casting

Teatr Muzyczny czeka na kandydatów w wieku 30-50 lat – 2 aktorek i 9 aktorów, którzy wcielą się w musicalowych bohaterów: Mistrza, Małgorzaty, Jeszui, Piłata, Mateusza Lewity, Wolanda, Kajfasza, Korowiowa, Azzazella, Behemota i Anuszki. Poszukiwani są aktorzy charakterystyczni oraz aktorki i aktorzy śpiewający.

Podczas spotkania kandydaci zaprezentują swoje zdolności i umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne. Powinni także zapoznać się z charakterem i cechami osobowościowymi postaci. Poszukiwani są odtwórcy dysponujący odpowiednim głosem, tj. sopran i mezzosporan, tenor, barytoni  bas.

Zgłoszenia zawierające informację o wybranej roli, CV ze zdjęciem oraz  nagranie wideo z wykonaniami wymaganych utworów należy przesyłać pod adres:  buffo@studiobuffo.com.pl

Mistrz i Małgorzata, spis postaci

 

„Mistrz i Małgorzata”

Michaił Bułhakow przedstawia losy tytułowych bohaterów mieszkających w Moskwie lat 30. XX w. W narrację wpleciona jest powieść historyczna o Poncjuszu Piłacie w powiązaniu z wizytą Szatana w komunistycznym (ateistycznym) Związku Radzieckim (powieść w powieści). Pierwsze wydanie ocenzurowanej wersji powieści ukazało się w latach 1966/67, a prawie pełnej wersji – w 1973. Pierwsze polskie wydanie pojawiło się w 1969 r. Wielopłaszczyznowe dzieło rosyjskiego pisarza weszło na stałe do kanonu literatury światowej, a autorowi przyniosło międzynarodową sławę. Doczekało się wielu realizacji teatralnych i filmowych, jednak nigdy nie było przedstawione z takim rozmachem, jaki został zaplanowany w Teatrze Muzycznym.

Tradycja i nowoczesność

Poruszająca muzyka Janusza Stokłosy, zapierająca dech w piersiach scenografia Andrzeja Worona, najnowocześniejsze efekty specjalne i teksty piosenek Andrzeja Poniedzielskiego, znanego satyryka, poety, konferansjera sprawią, że musical „Mistrz i Małgorzata” będzie niezapomnianym przeżyciem.

Jak mówią realizatorzy musicalu: – Powieść Michaiła Bułhakowa zostanie przedstawiona w nowy interdyscyplinarny sposób dostosowany do współczesnych oczekiwań widzów. Będzie to spektakularne połączenie tradycyjnego rzemiosła teatralnego z nowoczesną technologią 3D. Wykorzystany zostanie między innymi ogromny ekran do projekcji multimedialnych, który wraz z tradycyjną scenografią stworzy niezwykłą przestrzeń sceniczną.

Scenografia będzie łączyć w sobie elementy stałe takie, jak schody, konstrukcje czy podesty z nowoczesną techniką i projekcjami multimedialnymi. Część scen widzowie będą mogli oglądać w specjalnych okularach potęgujących efekt 3D wyświetlanych projekcji. Jednocześnie treść powieści nie zostanie zmieniona i zachowa swój niepowtarzalny klimat, a przede wszystkim bogactwo i maestrię słowa.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Teatru Muzycznego im. Danuty Bauszkowej

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.