Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/11/25073042_1725267864195416_8057597374184956628_o.jpg Mikołaje na motocyklach. Fot. Piotr Róża Różycki

Mikołaje na motocyklach przejadą ulicami Trójmiasta po raz 20. Zbiorą pieniądze na obiady i rozdadzą paczki

Fot. Piotr Róża Różycki
01.12.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
01.12.2022

Wielka mikołajowa parada na motocyklach z Gdyni przez Sopot do Gdańska odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia 2022 r. To akcja zrodzona z pasji, ale też chęci pomocy małym pacjentom szpitali i podopiecznym domów dziecka

Jak co roku członkowie Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego rozwiozą 500 paczek dla dzieci i zbiorą pieniądze na ciepłe posiłki.

To już 20. taka akcja

Jak zapewniają organizatorzy, to największa tego typu impreza na świecie, która została zapoczątkowana przez grupę zapaleńców w grudniu 2003 r. Wtedy mikołaje na motocyklach rozdawali cukierki napotkanym dzieciom.

– Natomiast w 2007 r. pojawił się pomysł na połączenie przejazdu z akcją charytatywną. Chodziło o dofinansowanie obiadów dzieciom uczącym się w ośrodkach szkolno- wychowawczych – tłumaczy Dorota Swieżawska z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego.

Motocykliści zaczęli też przygotowywać paczki, które po każdej paradzie rozwozili małym pacjentom szpitali i mieszkańcom domów dziecka. W tym roku odbędzie się już 20. edycja tego wydarzenia.

Mikołaje na motocyklach. Fot. Piotr Róża Różycki

Przejadą ulicami Trójmiasta

Parada wyruszy z al. Jana Pawła II w Gdyni w niedzielę, 4 grudnia ok. godz. 11.00. Uczestnicy wydarzenia przejadą sopocką al. Niepodległości i planują dotrzeć do stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk ok. godz. 12.00. Tutaj parada się zakończy.

–  Zapraszamy wszystkich naszych sympatyków do kibicowania na trasie parady. Na mecie będzie można obejrzeć pięknie przystrojone pojazdy i porobić sobie zdjęcia z uśmiechniętymi mikołajami – zapewnia Dorota Świeżawska.

Uczestnicząc w paradzie, pomagają

W paradzie każdy może wziąć udział. Wystarczy spełnić podstawowe warunki: przyjechać motocyklem, quadem, skuterem lub motorowerem, przebrać się mikołajowy strój, za śnieżynkę, elfa lub inną postać związaną z Bożym Narodzeniem oraz dokonać wpłaty na konto akcji. Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek, które musiał nabyć każdy zmotoryzowany mikołaj, aby wziąć udział w paradzie, zostanie przeznaczony na dofinansowanie obiadów dla dzieci w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa pomorskiego. Pomagać mogą nie tylko zmotoryzowani, ale wszystkie osoby o wielkim sercu. Na starcie i na mecie parady będzie można wrzucić do puszki datek. Wynik finansowy zostanie zamieszczony na stronie www.mikolaje.gd.pl już wieczorem, 4 grudnia. Część uczestników wyruszy też do dzieci, aby rozwieźć 500 przygotowanych paczek.

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.