Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/06/Filharmonia-widok-znad-Motlawy-Fot.-FB-PFB-1.jpg Budynek Polskiej Filharmonii Batyckiej od strony Motławy. Fot. źródło: Facebook/ Polska Filharmonia Bałtycka

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Organowej im. J.P. Sweelincka w Gdańsku

Budynek Polskiej Filharmonii Batyckiej od strony Motławy. Fot. źródło: Facebook/Polska Filharmonia Bałtycka
23.09.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
23.09.2021

Odbywający się co trzy lata Konkurs Organowy im. J.P. Sweelincka ma już swoją tradycję. W tym roku będzie to już XI jego edycja. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach – interpretacji i improwizacji.

Karnet w cenie 30 zł na wszystkie trzy koncerty 24-26 września do kupienia w kasie PFB, ul. Ołowianka 1. Bilety na jeden z koncertowych dni w cenie 16 zł.

Wybitni jurorzy

Po wstępnej selekcji na podstawie nagrań, przesłuchania konkursu interpretacji odbędą się najpierw w kościele św. Mikołaja, a następnie (finały) w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, natomiast przesłuchania konkursu improwizacji odbędą się tylko na Ołowiance.
W skład jury wchodzą wybitni organiści z najważniejszych ośrodków pedagogicznych Europy. Wśród jurorów interpretacji będą: prof. Christophe Mantoux z Paryża, prof. Daniel Zaretsky z Petersburga, prof. Jaroslav Tůma z Pragi, dr hab. Krzysztof Urbaniak z Łodzi, prof. Roman Perucki z Gdańska i dr hab. Jarosław Wróblewski z Warszawy. Zaś w jury improwizacji: prof. Wolfgang Seifen z Berlina, prof. Julian Gembalski z Katowic, prof. Jaroslav Tůma i prof. Roman Perucki.
W ramach konkursu odbędą się trzy koncerty z udziałem jurorów: Christophe’a Mantoux (24 września) i Daniela Zaretskiego (24 września) oraz Wolfganga Seifena (25 września). Natomiast 26 września będzie miał miejsce koncert finałowy z udziałem laureatów konkursu.

Wystąpią:

  • laureaci konkursu interpretacji
  • laureaci konkursu improwizacji
Jan Pieterszoon Sweelinck. Fot. materiał prasowy

Jan Pieterszoon Sweelinck. Fot. materiał prasowy

Koncert symfoniczny

  • 24-26 września 2021 r., piątek-niedziela, godz. 18.00
  • Polska Filharmonia Bałtycka
  • ul. Ołowianka 1
  • Gdańsk
  • Bilety: 16-53 zł
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.