Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/05/galeria-jednego-dnia.jpg Między nadzieją i rozczarowaniem. Wizje i marzenia Jerzego Chartowskiego poznasz w  Ustce

Między nadzieją i rozczarowaniem. Wizje i marzenia Jerzego Chartowskiego poznasz w Ustce

Praca Jerzego Chartowskiego. Fot. materiał prasowy BGSW
31.05.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
31.05.2022

W Centrum Aktywności Twórczej 1 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy Jerzego Chartowskiego Visions and dreams. Ekspozycję można oglądać do 19 czerwca. Wystawa odbywa się w ramach Galerii Jednego Dnia.

Wstęp jest wolny.

Obrazy pełne symboliki

Jerzy Chartowski przekłada rzeczywistość. Jego prace cechuje wrażliwość prowadzenia pędzla z techniczną perfekcją i dokładnością starych mistrzów. Artysta pokazuje głębię wizualnego świata. Jego obrazy są czujnikami naszych marzeń. To symboliczne i metaforyczne przedstawienie życia między nadzieją i rozczarowaniem, pełnią istnienia i jego cieniem.

O artyście

Jerzy Chartowski urodził 2 września 1948 r. w Słupsku. W latach 1971-76 studiował na PWSSP w Gdańsku i na ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki i Malarstwa. W latach 1977-80 był starszym asystentem na Wydziale Projektowania Graficznego w pracowni prorektora Jerzego Zabłockiego. Od 1973 r. uczestniczył w konkursach oraz kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą z udziałem: Güntera Grassa, Andre’ego Hellera, Josepha Beuysa, Janusza Strobla i Lecha Wieleby’ego. Jest laureatem wielu nagród. Od 50 lat uczestniczy w Międzynarodowych Festiwalach Sztuki. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzeach w kraju i za granicą. Od 1982 r. żyje i tworzy w Niemczech i Krakowie.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.