Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Masz pomysł na działanie z animacji kulturowej w Gdańsku i regionie?  Zgłoszenia do konkursu Bardzo Młoda Kultura trwają do 20 lipca

Masz pomysł na działanie z animacji kulturowej w Gdańsku i regionie? Zgłoszenia do konkursu Bardzo Młoda Kultura trwają do 20 lipca

Sieć kultury_dzieci trzymają duże kwadraty w rękach

Animatorzy i edukatorzy zajmujący się edukacją kulturową w województwie pomorskim mają szansę na dodatkowe środki na działania. W puli konkursu Bardzo Młoda Kultura 2020 – pomorskie jest 36 tys. zł. Zgłoszone do 20 lipca projekty muszą zakładać współpracę sfer kultury i oświaty, uwzględniając obowiązujące ograniczenia i obostrzenia ogłaszane przez władze RP, mogą odbywać się offline, on-line lub w formie hybrydowej.

 

Realizacja działań zaplanowanych w projekcie oraz ich finansowanie muszą odbyć się w terminie od 31 lipca do 9 października 2020 r. Informacji na temat konkursu udziela Monika Leszczyńska – tel. 797 350 135, e-mail: monika.leszczynska@ikm.gda.pl.

 

O konkursie

Instytut Kultury Miejskiej, lokalny operator programu Bardzo Młoda Kultura, zaprasza edukatorów i animatorów do wzięcia udziału w jesiennej edycji konkursu, którego głównym celem jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej i wykorzystanie edukacyjnego potencjału drzemiącego w kulturze. W tej edycji prowadzony będzie kolejny, otwarty nabór wniosków. – Zachęcamy animatorów, edukatorów i nauczycieli do zgłaszania pomysłów na działania, jakie chcieliby zorganizować dla swoich odbiorców, podopiecznych, uczniów – mówi Agata Andrasiak-Czarnecka z Instytutu Kultury Miejskiej.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lipca, do godz. 17.00 adres: monika.leszczynska@ikm.gda.p. Nie są wymagane podpisy wnioskodawców, a każdy z uczestników może złożyć tylko jeden projekt.

 

Kto może wziąć udział w konkursie?

W konkursie mogą uczestniczyć: osoby fizyczne, zespoły nieformalne, podmioty sektora publicznego oraz organizacje pozarządowe, które zaproponują we wniosku koncepcję działań z zakresu edukacji kulturowej. Powinna być oparta o partnerską współpracę między sektorem oświaty i kultury i jednocześnie uczestniczyć wiosną lub przyswoić informacje zawarte w webinarium z obowiązkowego szkolenia Osadnicy, czyli animator na tropie projektu edukacyjno-kulturowego.

Koordynatorzy projektów, które były realizowane w wiosennej edycji konkursu, mogą złożyć wniosek o kontynuację działań lub zaproponować nowy pomysł do realizacji. Inicjatywy nie muszą ograniczać się do działań online. Projekty można realizować w rzeczywistości zdalnej, hybrydowej, a także offline przy zachowaniu środków bezpieczeństwa. Wszystko zależy od potrzeb i kreatywności pomysłodawców.

 

Komisja oceni projekty i przyzna dofinansowanie

Konkursowe projekty będą oceniane w dwóch kategoriach, w zależności od doświadczenia – początkujący oraz doświadczony realizator. Kwoty przeznaczone na realizację działań wynoszą od 500 zł do 12 000 zł. Łączna pula środków przeznaczonych na finansowanie wszystkich działań wyłonionych w ramach jesiennej edycji konkursu wynosi 36 000 zł.

Wyniki konkursu Bardzo Młoda Kultura lato-jesień 2020 zostaną opublikowane na stronie www.sieckultury.pl do 28 lipca 2020 r. Wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone przez specjalnie wyznaczoną komisję, składającą się z osób doświadczonych w sektorach kultury i/lub oświaty i edukacji. Każdy z projektów zostanie oceniony w skali od 0 do 100 pkt.

Regulamin konkursu.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.