Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Malta is more! VIII Charytatywny Bal z Sercem na rzecz podopiecznych gdańskiego hospicjum

Malta is more! VIII Charytatywny Bal z Sercem na rzecz podopiecznych gdańskiego hospicjum

Grafika przekazana na licytację przez marszałka Mieczysława Struka

Tegoroczny bal charytatywny odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. 20 stycznia 2018 roku poprzez licytacje i darowizny władze województwa oraz przedstawiciele biznesu, kultury i mediów z Pomorza pomogą podopiecznym Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, które opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi.

 

Patronat honorowy nad balem objęła m.in. ambasador Republiki Malty w Polsce Natasha Meli Daudey, stąd tegoroczne hasło balu brzmi „Malta is more!”.

 

Licytacje i szczytny cel

Jak co roku, podczas balu odbędzie się licytacja na rzecz hospicjum. Tym razem na aukcję przekazano m.in. piłkę z podpisem Neymara, książkę z autografem Chucka Norrisa, czy dwa bilety na koncert Eda Sheerana na Stadionie Narodowym w Warszawie. Marszałek Województwa pomorskiego Mieczysław Struk, który objął bal patronatem honorowym, na licytację przekazał grafikę autorstwa Piotra Dembskiego „Gdańsk, spacer po Długim Pobrzeżu” ze specjalnym okolicznościowym grawerem.

Bal nawiązywać będzie również do prowadzonej przez Fundację Hospicyjną kampanii „Opiekun rodzinny – nie musi być sam”, której celem jest zwrócenie uwagi na sytuację i potrzeby osób opiekujących się chorymi i niesamodzielnymi bliskimi.

W zeszłym roku podczas Balu z Sercem udało się zebrać ok. 180 tys. zł dla podopiecznych gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza.

 

Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku

Hospicjum w Gdańsku powstało w 1983 r. dzięki staraniom jego aktualnego patrona, ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC, który jako pierwszy w Polsce podjął się zadania stworzenia domowej opieki hospicyjnej.

Hospicjum Dutkiewicza opiekuje się zarówno chorymi dorosłymi, jak i dziećmi. Całodobowe wsparcie otrzymuje rocznie 1000 osób, w tym blisko 40 małych pacjentów. Zespół hospicyjny, otaczający opieką pacjentów Domowego Hospicjum dla Dorosłych, Domowego Hospicjum dla Dzieci, a także oddziału stacjonarnego – Domu Hospicyjnego przy ul. M. Kopernika 6 w Gdańsku, tworzą lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, fizjoterapeuci, duchowny i wolontariusze.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.