Łóżka zostały przekazane 9 stycznia 2023 r. w obecności m.in. członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszki Kapały-Sokalskiej oraz prezes Szpitali Pomorskich Jolanty Sobierańskiej-Grendy.

Do kogo trafią?

Łóżka przekazały Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie, Szpital św. Wincentego a Paulo oraz Szpital Morski im. PCK w Gdyni. To wyposażenie otrzyma Tarnopolski Obwodowy Dział Międzynarodowego Centrum Wprowadzenia Programów UNESCO w Tarnopolu.

– Łóżka i materace, które pojadą do Tarnopola w Ukrainie to jedna z form pomocy udzielanych przez samorząd województwa pomorskiego i jednostki podległe pacjentom poszkodowanym działaniami wojennymi – mówiła Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego. – Przypomnę, że niedawno przekazaliśmy też trzy karetki pogotowia, które trafiły do różnych miast w Ukrainie. Ponadto, w ostatnim czasie przeznaczyliśmy kwotę 200 tys. zł na zakup agregatów prądotwórczych dla mieszkańców Ukrainy, a wcześniej, jeszcze w kwietniu 2022 r., dofinansowaliśmy kwotą 400 tys. zł zakup sprzętu do leczenia ran oraz ortopedycznego, który stanowi duże wsparcie w warunkach wojny – dodała Kapała-Sokalska.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2022 sprzęt medyczny kupiony i przygotowany – również przez spółkę Szpitale Pomorskie – trafił do Wielospecjalistycznego Klinicznego Szpitala Ratownictwa Medycznego i Intensywnej Opieki we Lwowie.