Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Lodowa pułapka im niestraszna. Strażacy ochotnicy doskonalili swoje umiejętności ratownicze [ZDJĘCIA]

Lodowa pułapka im niestraszna. Strażacy ochotnicy doskonalili swoje umiejętności ratownicze [ZDJĘCIA]

Ćwiczenia ratownicze Lodowa Pułapka

Już po raz drugi na Jeziorze Darżyńskim niedaleko Potęgowa odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego. Wzięli w nich udział druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu słupskiego.

 

Uczestnicy ćwiczeń Lodowa Pułapka, przeprowadzonych 3 marca 2018 r., doskonalili umiejętności związane z ratowaniem osób, pod którymi załamał się lód. Wykorzystywali przy tym sprzęt dostępny w jednostkach, w tym sanie lodowe i ubrania wypornościowe. Manewry odbyły się pod okiem druha Tomasza Orłowskiego, naczelnika OSP we Włynkowie, który jako doświadczony instruktor uczył technik podejmowania poszkodowanych z wody oraz bezpiecznego poruszania się po lodzie.

– To dla nas ważne, że manewry cieszyły się tak dużym zainteresowaniem. Pomimo, że działania ratownicze związane z ratownictwem lodowym stanowią niewielki procent wszystkich akcji, to jednak należy położyć nacisk na dalsze doskonalenie umiejętności w tym zakresie. Druhowie wykazali się dużym zaangażowaniem, a szczegółowe pytania jakie zadawali pokazują, że są w pełni świadomi zagrożeń jakie mogą wystąpić na zamarzniętych akwenach – mówi Piotr Basarab, komendant OSP w Potęgowie.

Organizatorem ćwiczeń była OSP w Potęgowie. Wzięli w nich udział także druhowie z OSP w Łupawie, Włynkowie, Główczycach, Izbicy, Objaździe i Zaleskich. Podobne szkolenie strażacy z Potęgowa organizowali w 2017 r.

 

Fot. ze zbiorów OSP Łupawa

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.