Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Listopad  – Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskimi Nowotworami

Listopad – Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskimi Nowotworami

Fot. pixabay

Bądź Odważny i wiedz, że rak nie jest niczym wstydliwym, a profilaktyka pozwala na uratowanie zdrowia i życia! 

O ile kampanie promujące profilaktykę nowotworów kobiecych są popularne zarówno w Polsce, jak i na świecie, o tyle w przypadku nowotworów na które chorują mężczyźni, nadal mówi się o nich zbyt mało. Nowotwór prostaty i  jąder  pomimo, że coraz więcej wiemy na temat czynników mogących wpłynąć na występowanie, jak również coraz więcej wiemy na temat profilaktyki i badań profilaktycznych nadal atakuje.

Nowotwory męskich narządów płciowych są drugą co do częstości przyczyną choroby nowotworowej u mężczyzn. Zachorowalność na nowotwory złośliwe męskich narządów płciowych u mężczyzn zwiększała się gwałtownie w ciągu ostatnich trzech dekad, przy czym w połowie lat 90 XX wieku tempo wzrostu wyraźnie zwiększyło się. Nowotwory złośliwe męskich narządów płciowych powodują u mężczyzn około 8% zgonów (dane z Krajowego Rejestru Nowotworów).

Zdecydowanie liczy się czas wykrycia choroby i szybkie rozpoczęcie terapii. Niestety wciąż jeszcze zdarza się, że chory mężczyzna nie przyznaje się do niepokojących objawów lub je bagatelizuje. Celem akcji jest przebicie się do świadomości mężczyzn, jak również ich bliskich i przypomnienie, że najważniejsza jest troska o własne zdrowie.

W ramach kampanii “Odważni Wygrywają” Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku i 8 ośrodków medycznych w regionie przygotowało bezpłatne badania USG jąder dla mężczyzn między 17 a 35 rokiem życia. Badanie jest bezbolesne, a dzięki niemu możesz mieć pewność diagnozy.

Zarejestruj się już teraz – liczba miejsc ograniczona!

Link do rejestracji:

http://odwazni.com/bezplatne-badania-usg-2017/

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.