Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/02/Polska_Filharmonia_Sinfonia_Baltica_w_Slupsku_Fot._Michal_Slupczewski-scaled.jpg Legendarne kompozycje i szlagiery z międzywojnia. Koncert „Dźwięki nieutracone” w Słupsku

Legendarne kompozycje i szlagiery z międzywojnia. Koncert „Dźwięki nieutracone” w Słupsku

Mat. prasowy filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku
01.02.2023
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
01.02.2023

W ramach cyklu Artyści Andersa w sobotę, 4 lutego 2023 r. w słupskiej filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara zorganizowany zostanie koncert „Dźwięki nieutracone”. Na scenie usłyszeć będzie można najpopularniejsze przedwojenne piosenki Hanki Ordonówny, Adolfa Dymszy czy Eugeniusza Bodo.

Organizatorem koncertu jest Instytut Pamięci Narodowej. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym wydarzeniu, proszone są o kontakt mailowy: wydarzeniakulturalne@ipn.gov.pl

Muzyczne wspomnienia

Podczas II wojny światowej artyści w armii gen. Władysława Andersa towarzyszyli żołnierzom, razem z nimi dzielili trudny los na obczyźnie, ale byli też wizytówką Polski, ambasadorami polskiej sprawy, a generał Anders wykorzystywał ich występy przy rozmowach o losach naszego kraju.

Podczas koncertu w słupskiej filharmonii Sinfonia Baltica współcześni artyści przypomną twórczość legendarnych kompozytorów i autorów tekstów: Jerzego Petersburskiego, Mariana Hemara i Henryka Warsa oraz przywołają wspomnienia związane ze starym kinem i piosenkami z lat 20. i 30. ubiegłego wieku. W dawnych szlagierach powrócą na scenę Hanka Ordonówna, Adolf Dymsza, Mira Zimińska-Sygietyńska, Eugeniusz Bodo czy Aleksander Żabczyński, a wszystkiego dopełni orkiestra Bałtyckiej Filharmonii Młodych prowadzona przez Sylwię Janiak-Kobylińską oraz tancerki i tancerze Akademii Tańca Smooth w Pruszczu Gdańskim.

Soliści:

  • Magdalena Chmielecka – sopran
  • Barbara Lewicka – sopran
  • Katarzyna Syguła – sopran
  • Grzegorz Piotr Kołodziej – baryton
  • Marcin Miloch – baryton
  • Szymon Kobyliński – bas

Orkiestra:
Bałtycka Filharmonia Młodych pod dyrekcją Sylwii Janiak-Kobylińskiej

Tancerki i tancerze:
Akademia Tańca Smooth w Pruszczu Gdańskim

Reżyserem i osobą prowadzącą rewię będzie Anna Fedyniak-Kołodziej, prezeska fundacji Kultura.Teraz!

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.