Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

„Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”

„Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”

W ramach przedsięwzięcia została uruchomiona strona internetowa, dzięki której konsumenci mogą dowiedzieć się gdzie w swojej okolicy mogą zakupić polską, zdrową żywność, a jej wytwórcy zyskali przestrzeń do prezentacji swoich dóbr. Wśród nich można znaleźć żywność ekologiczną, tradycyjną, a także wyroby Koła Gospodyń Wiejskich. Cechą wspólną wszystkich towarów jest ich wysoka jakość.

Wybierając artykuły lokalnych wytwórców, każdy z nas, dbając jednocześnie o swoje zdrowie, może pomóc nie tylko w rozwoju regionalnej gospodarki, ale także wpłynąć na utrzymanie okolicznych miejsc pracy. Takie zakupy zapewniają również wpływy z podatków, które zasilają budżety samorządów przeznaczane na realizację potrzeb mieszkańców. Kupowanie produktów miejscowych, stanowi też dodatkową korzyść dla środowiska przyczyniając się do zmniejszonej emisji spalin związanej z transportem. 

Zachęcamy do korzystania z serwisu i robienie zakupów u przedsiębiorców i rolników z województwa pomorskiego, których lista znajduje się tutaj.  W ten sposób można okazać im prawdziwą solidarność i rzeczywiste wsparcie, którego dzisiaj szczególnie potrzebują.

Jeśli produkujesz certyfikowaną żywność, jesteś rolnikiem lub działasz w Kole Gospodyń Wiejskich i prowadzisz bezpośrednią sprzedaż – zarejestruj się!  Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Udział w kampanii jest bezpłatny!

 filmik informacyjny