Samorząd
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/07/Fot.-Anna-Polcyn-Czaplewska-45-scaled.jpg Który powiat przygotuje najlepsze stoisko na dożynkach wojewódzkich?

Który powiat przygotuje najlepsze stoisko na dożynkach wojewódzkich? Trwają już zgłoszenia do konkursu

Prezentacja powiatu kościerskiego podczas pierwsej edycji konkursu "Najlepsza Prezentacja Powiatu". Dożynki Wojwewódzkie Debrzno 2022. Fot. ANna Polcyn-Czaplewska
25.07.2023
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
25.07.2023

To już pomorska tradycja. Podczas tegorocznych Dożynek Wojewódzkich, które odbędą się 9 i 10 września, zorganizowany będzie konkurs na „Najlepszą Prezentację Powiatu”. Powiat, który przygotuje najciekawsze stoisko przedstawiając tradycje kulturowe i kulinarne, otrzyma pamiątkową statuetkę oraz dyplom.

Termin zgłoszeń upływa 11 sierpnia 2023 r.

Miasteczko powiatów na dożynkach

Na dożynkach wojewódzkich w Szemudzie powstanie Miasteczko Powiatów.

– Województwo pomorskie ma bogate tradycje kulturowe i kulinarne. Wraz z atrakcjami turystycznymi to niezmiernie istotne elementy rozwoju gospodarczego regionu. A dożynki to idealna okazja do zaprezentowania się mieszkańcom, a także  gościom spoza regionu – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Dlatego namawiam, by wspólnie stworzyć miasteczko powiatów. Pokażmy jak barwne i wspaniałe dziedzictwo kulturowe posiada Pomorze – dodaje marszałek Struk.

A wszystko to w ramach konkursu „Najlepsza prezentacja powiatu”.

Konkurs na najlepszą prezentację

Plebiscyt zostanie zorganizowany po raz drugi. Podczas pierwszej edycji, która odbyła się na Dożynkach Wojewódzkich Debrzno 2022 wygrał powiat kościerski, drugi był powiat gdański, a trzecie miejsce zajął powiat pucki. Zwycięzca, który przygotuje najlepsze stoisko prezentując tradycje kulturowe i kulinarne, otrzyma pamiątkową statuetkę i tytuł pierwszego zwycięzcy konkursu „Najlepsza Prezentacja Powiatu”.

–  Konkurs ma też na celu aktywizację społeczności, kultywowanie i upowszechnianie tradycji, obyczajów, promowanie lokalnego rzemiosła i produktów tradycyjnych – opisuje Krzysztof Pałkowski, dyrektor Departamentu Środowiska i Rolnictwa UMWP.

Oceniane będą cztery rzeczy: aranżacja stoiska, zaangażowanie mieszkańców w realizację prezentacji, promocja powiatu, jego historii, tradycji i rozwoju oraz program artystyczny.

Jak zgłosić się do konkursu?

Konkurs skierowany jest do powiatów z całego województwa pomorskiego. Warunkiem udziału jest przesłanie do 11 sierpnia 2023 r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zgłoszenia. W imieniu powiatu zgłoszenia dokonuje starosta.

Szczegółowe informacje zobacz:

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.