Środowisko
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/10/Bez-nazwy.jpg Która wieś jest najpiękniejsza na Pomorzu? Dowiemy się już w piątek

Która wieś jest najpiękniejsza na Pomorzu? Dowiemy się już w piątek

Fot. mat. UMWP. W 2021 r. najpiękniejszą wsią została Żuławka Sztumska.
19.10.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
19.10.2022

Komisja konkursowa plebiscytu Piękna Wieś Pomorska zakończyła już obrady i wybrała najpiękniejszą wieś w województwie pomorskim. Ustalono również najpiękniejszą zagrodę. Oprócz miejsc na podium przyznane zostały także wyróżnienia. Kto wygrał? O tym przekonamy się już w najbliższy piątek 21 października 2022 r.

Uroczysta gala transmitowana będzie przez patrona medialnego wydarzenia w serwisie YouTube.

Kilka słów o konkursie

Tegoroczny konkurs to już 29 edycja Pięknej Wsi Pomorskiej. A czym jest ten konkurs?

– Piękna Wieś Pomorska to wyjątkowy konkurs, dzięki któremu możemy zobaczyć, jak na przestrzeni lat zmieniają się nasze pomorskie wsie. Jak pięknieją, jak stają się coraz lepszymi miejscami do życia. To również okazja do promocji swoich miejscowości wśród mieszkańców regionu – wyjaśnia Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Nagradzane są nie tylko wsie, ale i najpiękniejsze zagrody. Ta najpiękniejsza wieś za zajęcie pierwszego miejsca otrzyma 30 tys. zł, a gospodarze najpiękniejszej zagrody dostaną 5 tys. zł.

Piękna wieś 2022

W 2022 r. w konkursie udział wzięło kilkadziesiąt wsi i zagród. Komisja oceniała m.in. ogólny wygląd miejscowości czy stan utrzymania terenów zielonych. Ale liczyła się również dbałość o stan środowiska oraz kultywowanie dziedzictwa kulturowego. W zeszłym roku wygrała wieś Żuławka Sztumska? Kto wygra w 2022 r.? Tego nie zdradzimy.

– Żeby się przekonać zapraszamy do oglądania transmisji z ogłoszenia wyników i gali wręczenia nagród – zaprasza Krzysztof Pałkowski, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWP.

Transmisja rusza punktualnie o godzinie 11, w piątek 21 października.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.