Kuchnia
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/02/Soyoung_Yoon_®_Lukasz_Rajchert_lo-res-32-copy.jpg Koreańska skrzypaczka i wybitny dyrygent wystąpią na Ołowiance. Jakie utwory zabrzmią?

Koreańska skrzypaczka i wybitny dyrygent wystąpią na Ołowiance. Jakie utwory zabrzmią?

Soyoung Yoon. Fot. materiał prasowy
28.02.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
28.02.2023

Polska Filharmonia Batycka w Gdańsku w piątek, 3 marca 2023 r. zaprasza na koncert pod batutą Michała Nesterowicza i przy udziale wybitnej skrzypaczki Soyoung Yoon. Melomani usłyszą m.in. wybrane utwory Czajkowskiego, Ravela i Bizeta.

 • Orkiestra PFB
 • Michał Nesterowicz – dyrygent
 • Soyoung Yoon – skrzypce

prowadzenie: Konrad Mielnik

Program:

 • Maurice Ravel – Suita „Moja matka gęś”
  Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35
 • przerwa [20′]
 • Georges Bizet – Suity z opery „Carmen” (wybór)
 • Georges Bizet – Suity orkiestrowe „Arlezjanka” (wybór)

Czas trwania koncertu: ok. 90’

Soyoung Yoon

Skrzypaczka zdobyła uznanie za drobiazgowość oraz delikatne wykonania. Studiowała na National University of the Arts, South Korea, z Zakharem Bronem na Uniwersytecie Muzyki i Tańca w Kolonii oraz na Uniwersytecie w Zurychu. Gra na skrzypcach J.B. Guadagniniego (ex-Bückeburg) wyprodukowanych w Turynie w 1773 r. Laureatka głównych konkursów, m.in.: Yehudi Menuhin (I nagroda), Henryk Wieniawski (I nagroda) i Indianapolis (srebrny medal). Soyoung Yoon zasłynęła jako skrzypaczka i kameralistka największego kalibru.
Artystka jest nieustannie poszukiwana na międzynarodowej scenie. Występowała jako solistka z czołowymi światowymi orkiestrami. Współpracowała z tak wybitnymi artystami, jak: Krzysztof Penderecki, Ivor Balton, Krzysztof Urbański, Muhai Tang, Maxim Vengerov, Eiji Oue czy Michał Nesterowicz. Soyoung Yoon często współpracuje z Koreańską Orkiestrą Kameralną. Wraz z Veitem Hertensteinem i Benjaminem Gregorem-Smithem założyła Orion String Trio w 2012 r., które zdobyło zarówno I nagrodę, jak i nagrodę publiczności na Konkursie Muzyki Kameralnej Migros Kulturprozent 2016 w Zurychu.

Michał Nesterowicz

Urodził się 1974 r. we Wrocławiu. Studiował we wrocławskiej Akademii Muzycznej, uzyskując w 1997 r. dyplom z wyróżnieniem w klasie dyrygentury Marka Pijarowskiego. Edukację muzyczną uzupełniał w Międzynarodowej Akademii Bachowskiej w Krakowie pod kierunkiem Helmutha Rillinga. Zwycięzca Concurso Internacional de Dirección de la Orquesta de Cadaqués w Hiszpanii, gościnny dyrygent Sinfonieorchester Basel. Dyrygent działalność koncertową rozpoczął już podczas studiów występując z założoną przez siebie orkiestrą kameralną Giovanni Virtuosi. Od tego czasu koncertuje regularnie w Europie, Ameryce Południowej i Stanach Zjednoczonych. W Polsce współpracuje natomiast z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej czy Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. Nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Jego dyskografia liczy kilkanaście płyt. W 2001 roku w plebiscycie „Gazety Wyborczej” został wybrany do Klasycznej piątki XXI wieku. Był również nominowany do Paszportu „Polityki” za rok 2000 w kategorii Muzyka klasyczna. Ciągła aktywność i występy z kolejnymi orkiestrami ugruntowały pozycję Michała Nesterowicza jako jednego z najbardziej rozchwytywanych dyrygentów w Europie.

 

Koncert symfoniczny – Soyoung Yoon

 • 3 marca 2023 r., piątek, godz.19.00, Sala koncertowa
 • Polska Filharmonia Bałtycka
 • ul. Ołowianka 1
 • Gdańsk
 • bilety: 27-131,50 zł

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.