Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Koncert symfoniczny na rozpoczęcie sezonu artystycznego w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej

Koncert symfoniczny na rozpoczęcie sezonu artystycznego w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej

Jakub Jakowicz, fot. Maciej Mulawa

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w piątek, 22 września 2017 r. rozpoczyna sezon artystyczny 2017/18. Orkiestrę poprowadzi gruziński dyrygent George Tchitchinadze, na skrzypcach zagra Jakub Jakowicz.

 

Podczas pierwszego koncertu będzie można wysłuchać utworów A. Panufnika, C. Saint-Saënsa, N. Gabunia i J. Brahmsa.

 

George Tchitchinadze 

To jeden z najbardziej lubianych artystów Gruzji, który błyskawicznie zdobył uznanie publiczności i krytyków ze względu na imponujące muzyczne umiejętności, smak i wyobraźnię, charyzmę, a jednocześnie ciepło i wrażliwość w kontaktach z publicznością i z muzykami. Rozpoczął swoją karierę jako dyrygent operowy w 1998 roku, prowadząc Koncert Galowy w czasie Międzynarodowego Festiwalu Operowego w Tibilisi. Obecnie prowadzi klasę dyrygentury i stoi na czele Wydziału Operowego w Państwowym Konserwatorium w Tibilisi.

 

Jakub Jakowicz

Gry na skrzypcach uczył się u swojego ojca Krzysztofa Jakowicza, pod kierunkiem którego studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Był również ostatnim uczniem jednego z twórców polskiej szkoły skrzypcowej prof. Tadeusza Wrońskiego. Koncertuje od 11. roku życia. Grał ze wszystkimi czołowymi polskimi orkiestrami. W 1998 r. na zaproszenie Krzysztofa Pendereckiego, wystąpił na festiwalu imienia kompozytora w Krakowie, prezentując „Capriccio per violino e orchestra” pod batutą Jerzego Maksymiuka. W 2001 r. skrzypek zadebiutował z Filharmonikami Monachijskimi pod dyrekcją Pinchasa Steinberga, wykonując I Koncert skrzypcowy Karola Szymanowskiego. Od tego czasu występował jako solista z wieloma renomowanymi orkiestrami. Artysta nosi tytuł doktora sztuk muzycznych. Od 2004 r. uczy gry skrzypcowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

 

Koncert symfoniczny na rozpoczęcie sezonu 2017/18

  • 22 września 2017 r., piątek, godz. 19
  • Polska Filharmonia Bałtycka
  • ul. Ołowianka 1
  • Gdańsk
  • bilety: 15-60 zł

 

Wykonawcy:
George Tchitchinadze – dyrygent
Jakub Jakowicz – skrzypce
Orkiestra Symfoniczna PFB
Konrad Mielnik – prowadzenie

Program
A. Panufnik, Suita staropolska
C. Saint-Saëns, Koncert skrzypcowy nr 3
N. Gabunia, Love Theme z filmu „The Story of Ivane Kotorashvili” na skrzypce i orkiestrę
J. Brahms, I Symfonia c-moll op. 68

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.