Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/10/joseph-calleja.jpg Joseph Calleja. Fot. materiał prasowy

Koncert z charytatywnym przesłaniem. Utwory Verdiego, Pucciniego i Lary zabrzmią na Ołowiance

Joseph Calleja. Fot. materiał prasowy
13.10.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
13.10.2021

Czy muzyka może leczyć? Okazuje się, że tak, zwłaszcza, że dochód z koncertu zostanie przeznaczony na wyposażenie medyczne nowej Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Polska Filharmonia Bałtycka w piątek, 15 października 2021 r. zaprasza na VII Koncert Charytatywny „Muzyka czyni cuda”. Melomani usłyszą utwory Verdiego, Pucciniego i Lary'ego.

Wydarzenie organizowane jest organizowanego z inicjatywy gdańskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym.

Wystąpią:

  • Orkiestra Symfoniczna PFB
  • Gianluca Marciano – dyrygent
  • Joseph Calleja – tenor

Zabrzmią słynne arie

Charytatywny koncert „Muzyka czyni cuda” poświęcony tradycyjnie słynnym ariom operowym, a także lżejszym hitom, które chętnie pojawiają się w koncertach arii operowych na bis. Koncert otworzy efektowna uwertura do opery „Nieszpory sycylijskie” Giuseppe Verdiego. Potem usłyszymy słynną arię „Questa o quella” z opery „Rigoletto” Verdiego oraz piękne „Pourquoi me reveiller” z opery „Werther” Julesa Masseneta. Następnie będzie Intermezzo z opery „Adriana Lecouvreur” Francesca Cilei i efektowną arię z tej opery „La dolcissima effigie”. Czekają nas także trzy dzieła Giacoma Pucciniego: Intermezzo z opery „Manon Lescaut” oraz arie „Recondita Armonia” i „E lucevan le stelle” z opery „Tosca”. Usłyszymy również Intermezzo z opery „Cavalleria Rusticana” Pietra Mascagniego wraz z arią „La solita storia del pastore” z opery „Arlezjanka” Francesca Cilei. Koncert zwieńczy „Granada” Agustina Lary.

O dyrygencie

Tradycyjnie koncert prowadzony jest przez włoskiego kapelmistrza Gianluca Marciano. Jest on związany z teatrami operowymi w Serbii i Gruzji, ale często występującego także z orkiestrami symfonicznymi jak m.in. Royal Philharmonic Orchestra czy English Chamber Orchestra. Natomiast solistą będzie wybitny maltański tenor Joseph Calleja, wybrany w 2012 r. artystą roku magazynu „Gramophone”.

Sławny solista

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy Joseph Calleja często porównywany jest do legendarnych śpiewaków z wcześniejszych epok: Jussiego Björlinga, Beniamina Gigliego, a nawet Enrico Caruso. Maltański tenor szybko stał się jednym z najbardziej cenionych współczesnych tenorów. Artysta występuje z powodzeniem w największych teatrach operowych i salach koncertowych, m.in. m.in. w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Operze Wiedeńskiej, Bayerische Staatsoper w Monachium, Smetana Hall w Pradze czy London Palladium. W Gdańsku zaśpiewa słynne arie z oper Verdiego, Pucciniego, Cilei, Masseneta i Mascagniego. Usłyszymy go w repertuarze przekrojowym, charakterystycznym dla jego drogi artystycznej.

VII Koncert Charytatywny „Muzyka Czyni Cuda”

  • 15 października 2021 r., piątek, godz. 19.00
  • Polska Filharmonia Bałtycka
  • ul. Ołowianka 1
  • Gdańsk
  • Bilety w cenie: 48-126,50 zł
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.