Kultura
Kino na molo w Sopocie. Fot. Jurek Bartkowiak/ UM w Sopocie

Kino z widokiem na morze. Wakacyjne festiwale filmowe na plaży

Kino na molo w Sopocie. Fot. Jurek Bartkowiak/ UM w Sopocie
30.07.2021
Bożena  Micun-Gusman
Bożena
Micun-Gusman
AUTOR
Bożena  Micun-Gusman
Bożena
Micun-Gusman
30.07.2021

Lato, szum fal, zachód słońca, plaża, leżaki , a na ekranie… Kino na plaży? Na Pomorzu to możliwe. Jakie filmy można zobaczyć w Gdańsku, Sopocie i Gdyni?

Największe produkcje z całego świata, kino artystyczne, komedie, obrazy o nierównościach społecznych i politycznych oraz dotyczące kwestii klimatu.

Kino letnie na molo w Sopocie

Do 31 sierpnia 2021 r. na najdłuższym (ok. pół kilometra długości) molo nad Morzem Bałtyckim codziennie można oglądać filmy w ramach XIV edycji festiwalu filmowego Kino Letnie Sopot – Zakopane. Przez całe wakacje w plenerowych kinach w Sopocie, Zakopanem i Giżycku odbywają się bezpłatne projekcje filmowe. W tegorocznym programie można zobaczyć największe produkcje z całego świata oraz polskie klasyki. Każdy tydzień został podzielony na dni tematyczne. Lipcowe seanse rozpoczynają się o godz. 22, a sierpniowe o 21.30.

W poniedziałki najważniejsza jest Siła muzyki, wtorki są Otwarte na świat, podejmując tematy nierówności. W środy można obejrzeć produkcje oscarowe, we czwartki Świat cię potrzebuje – pokazywane są najciekawsze produkcje nawiązujące do działań w dziedzinie klimatu i matki Ziemi. Kino związane z literaturą można obejrzeć w piątki, a w soboty wyświetlane są Komedie, komedie. Filmowy tydzień zamyka niedziela z produkcjami pokazującymi kobiety po obu stronach kamery (Kobieta z kamerą).

Program znajduje się na stronie internetowej Kino Letnie

Kino letnie na gdańskich Stogach

W ubiegłym roku kino cieszyło się dużą popularnością, więc i w te wakacje Port Gdańsk wspólnie z DCT zorganizowało seanse filmowe pod chmurką. Morza szum, złota plaża, lato, portowy krajobraz i widok na największy na Bałtyku terminal kontenerowy. W każdy wakacyjny piątek od godz. 21.30 można usiąść na leżakach i obejrzeć znane i lubiane filmy. Kino na plaży na gdańskich Stogach czeka na widzów – wstęp wolny.

Dwie zabawne propozycje czekają na fanów francuskich komedii – z udziałem Christiana Claviera, znanego z roli średniowiecznego giermka w filmie “Goście, goście” – w reż. Philippe’a de Chauverona – „Czym chata bogata”, (30 lipca) oraz „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże” (20 sierpnia). Inne poczucie humoru zaprezentują 6 sierpnia „Pechowi szczęściarze”. Argentyńsko-brazylijska komedia kryminalna twórców „Dzikich historii” opowiada o przyjaciołach z małego miasteczka, którzy planują założyć własną firmę. Na fanów włoskiego kina 13 sierpnia czeka komediodramat z 2016 r. dotykający problemów małżeńskich par w średnim wieku – „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Ostatnim seansem, 27 sierpnia, będzie jeden z trzech filmów, wybrany w plebiscycie widzów: „Joker”, „Wonder Woman”, „Batman vs. Superman”.

Więcej informacji znajduje się na portalu Facebook.com 

Kino Letnie w gdyńskim Orłowie

Na plaży w Gdyni-Orłowie (wejście nr 17), po  zakupieniu biletu za 14 zł można wziąć udział w spotkaniu ze światowym kinem. Pokazy odbywają się w poniedziałki i wybrane wtorki do 10 sierpnia 2021 r. Wszystkie filmy prezentowane są w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Przed wybranymi filmami będą wyświetlane filmy krótkometrażowe z polskich i zagranicznych festiwali filmowych.

W 2021 roku, w związku z ograniczeniami w działalności kin plenerowych i wydarzeń w przestrzeni publicznej, widownia będzie liczyła 50 proc. dostępnych na Scenie Letniej miejsc. Bilety, podobnie jak rok temu można nabyć wyłączenie w sprzedaży on-line: Kino Letnie. Na miejscu nie będzie działać kasa.

Program

2 sierpnia 2021 r., poniedziałek, godz. 21.30 – „Gniazdo”, reż. Sean Durkin, Wielka Brytania, Kanada
3 sierpnia 2021 r., wtorek, godz. 21.30 – „Śmierć gwarantowana (albo zwrot pieniędzy)”, reż. Tom Edmunds, Wielka Brytania
9 sierpnia 2021 r., poniedziałek, godz. 21.30 – „W co grają ludzie”, reż. Jenni Toivoniemi, Finlandia
10 sierpnia 2021 r., wtorek, godz. 21.30 – „Palm Springs”, reż. Max Barbakow, USA

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.