Samorząd
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/06/DSC_0230.jpg Mieszkanie wspomagane w Kamiennicy Królewskiej

Kamienica Królewska. Tak wygląda mieszkanie wspomagane dla 5 osób [GALERIA]

Mieszkanie wspomagane w Kamienicy Królewskiej. Fot. materiał prasowy
08.06.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
08.06.2022

W Kamienicy Królewskiej, w gminie Sierakowice, działa już mieszkanie wspomagane. Jest tam w pełni wyposażony pokój do rehabilitacji i pomieszczenie dla opiekuna. Mieszkanie kosztowało prawie milion złotych.

Lokal powstał dzięki wsparciu samorządu województwa pomorskiego. Przeznaczony jest dla osób z niepełnosprawnościami fizycznymi, pozbawione barier architektonicznych, dzięki czemu zostanie podniesiony komfort ich funkcjonowania.

Jak wygląda mieszkanie w Kamienicy Królewskiej?

Wspomagane mieszkanie, które 7 czerwca 2022 r. odwiedził marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, ma prawie 200 mkw. Składa się z pięciu w pełni wyposażonych pokoi, salonu z aneksem kuchennym i dwóch łazienek z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Jest przeznaczone dla pięciu mieszkańców. W budynku po dawnej szkole podstawowej wstawione zostały nowe okna i drzwi, wymieniona instalacja elektryczna i hydraulika. W lokalu jest też pokój do rehabilitacji oraz odrębne pomieszczenie dla opiekuna. Całość powstała w ramach projektu Wypracowanie standardu i przeprowadzenie pilotażu w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnością fizyczną, z uwzględnieniem możliwości finansowania tego rozwiązania, a prowadzenia mieszkania podjęła się fundacja Słoneczne Wzgórza. Oprócz mieszkania, oferuje ona podopiecznym dodatkową rehabilitację i indywidualnie dopasowane do potrzeb i potencjału usługi.

Inwestycja w Kamienicy Królewskiej kosztowała prawie milion złotych. Projekt zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Partnerami projektu są Stowarzyszenie Solidarni Plus w Wandzinie i Towarzystwo Wspierania Potrzebujących Przystań w Gdańsku.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.