Turystyka
Turysta trzyma w ręku nowy przewodnik Kajakiem przez Serce Kaszub

Kajakiem przez Serce Kaszub. Na spływ możecie zabrać ze sobą nowy przewodnik

Mat. prasowy LOT Serce Kaszub
07.06.2021
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
07.06.2021

Lokalna Organizacja Turystyczna Serce Kaszub wydała nowy, autorski przewodnik dla kajakarzy. Zawiera on szczegółowe opisy i mapy tras kajakowych na obszarze powiatu kościerskiego, a także wiele przydatnych wskazówek i informacji.

Turystyka kajakowa w naszym regionie jest świetnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Pozwala dotrzeć do czasem niedostępnych miejsc, daje bliski kontakt z przyrodą, a na rzekach o wartkim nurcie dostarcza dużą dawkę emocji.

Przewodnik dla wszystkich kajakarzy

Przed każdą wyprawą kajakową należy zaplanować odpowiednią trasę, a pomocne są w tym m.in. fachowe publikacje. Jedną z nich jest nowo powstały przewodnik „Kajakiem przez Serce Kaszub”. Zawiera on szczegółowe opisy i mapy rzek i tras kajakowych na obszarze powiatu kościerskiego oraz przydatne wskazówki i informacje dla nawet najmniej doświadczonych kajakarzy. Ponadto wskazane są w nim liczne atrakcje turystyczne, rekomendowane miejsca noclegowe czy gastronomiczne oraz kontakty do organizatorów spływów kajakowych i wypożyczalni sprzętu wodnego.

– Mamy nadzieję, że ten przewodnik stanie się kompendium wiedzy dla wszystkim kajakarzy: tych lokalnych, jak i przyjezdnych, odwiedzających nasz region – mówi Agnieszka Lis, kierownik biura LOT Serce Kaszub.

Przewodnik „Kajakiem przez Serce Kaszub” dostępny jest w biurze LOT w Kościerzynie przy ul. Długiej 31 (lok. 48 na III piętrze), a także u członków tego stowarzyszenia.

Projekt został dofinansowany przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.