Komunikacja
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/03/IMG_1139.jpg Już wiadomo, kto opracuje STEŚ dla PKM Południe. Dokument będzie kosztować prawie 4,5 mln zł

Już wiadomo, kto opracuje STEŚ dla PKM Południe. Dokument będzie kosztować prawie 4,5 mln zł

Fot. Aleksander Olszak
12.03.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
12.03.2021

Pomorska Kolej Metropolitalna ogłosiła zwycięzcę postępowania przetargowego na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla projekty PKM Południe. Najlepszą ofertę przedstawiła firma TPF.

W przetargu złożonych zostało pięć ofert.

TPF przygotuje STEŚ

Przetarg został ogłoszony w grudniu 2020 r. Wystartowało w nim pięć firm. Po analizie złożonych ofert okazało się, że najlepsza jest propozycja firmy TFP sp. z o.o. z Warszawy. Za opracowanie studium otrzyma ona ok. 4,4 mln zł. Co ważne, to to o prawie pół miliona złotych więcej niż Pomorska Kolej Metropolitalna planowała wydać.

Co to za dokument?

Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe jest niezbędne do potwierdzenia technicznych możliwości zrealizowania inwestycji. To opracowanie przedprojektowe, które służy określeniu założeń technicznych przyszłej inwestycji, jej efektywności ekonomicznej oraz uzyskaniu decyzji środowiskowej. Opracowany dokument określi nie tylko rekomendowany przebieg linii PKM Południe, ale również będzie podstawą do podjęcia decyzji finansowych.

PKM Południe

Planowana linia kolejowa będzie kolejną nitką systemu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Połączy ona Śródmieście Gdańska z południowymi dzielnicami, które bardzo szybko się rozwijają. Już teraz zamieszkuje je kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Linia ma być także powiązana z istniejącą linią PKM oraz obecnie nieczynną i wymagającą modernizacji linią Pruszcz Gdańsk – Stara Piła. Inwestycja mogłaby zostać zrealizowana w przyszłej unijnej perspektywie finansowej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.