Solidarni z Ukrainą
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/04/corner-ball-g1573f0993_1920.jpg Już w czwartek piłkarskie emocje. Charytatywny mecz Lechii Gdańsk i Szachtara Donieck

Już w czwartek piłkarskie emocje. Charytatywny mecz Lechii Gdańsk i Szachtara Donieck

Fot. pixabay.com
12.04.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
12.04.2022

W charytatywnym meczu swoich sił spróbują Lechia Gdańsk i Szachtar Doniecki. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na akcję Gdańsk Pomaga Ukrainie. Bilet kosztuje 10 zł, ale można zakupić go za dowolną wyższą kwotę.

Początek spotkania o 19.30 w czwartek 14 kwietnia 2022 r.

Wszyscy na stadion!

Od samego początku wojny mieszkańcy Pomorza pomagają Ukrainie. Organizowane są między innymi zbiórki darów czy transporty humanitarne. Metod pomocy jest wiele. Jedną z nich jest i sport.

– Dzięki naszym kontaktom udało się zaprosić do gdańska klub Szachtar Donieck by zagrać towarzysko w szczytnym i charytatywnym celu – mówi Paweł Żelem, prezes zarządu Lechii Gdańsk.

Bilety na mecz kosztują 10 złotych, ale można zapłacić więcej. Tyle ile ktoś chce. Cały dochód z meczu zostanie przekazany akcji Gdańsk Pomaga Ukrainie.

Szachtar Donieck

To jedna z najbardziej utytułowanych drużyn ukraińskich. Klub 13 razy był mistrzem kraju, a 8 razy zdobywał Superpuchar Ukrainy. Regularnie występował w Lidze Mistrzów. Od 2014 roku klub nie może występować na swoim stadionie w Doniecku i swoje mecze rozgrywa we Lwowie czy Kijowie.

Bilety na mecz można nabyć on-line pod adresem www.bilety.lechia.pl lub w dniu spotkania od godziny 18 w kasie nr 1 przy stadionie.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.