Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Jubileuszowa „Baba Chanel” w Teatrze Wybrzeże. Spektakl zobaczymy po raz setny

Jubileuszowa „Baba Chanel” w Teatrze Wybrzeże. Spektakl zobaczymy po raz setny

Scena ze spektaklu „Baba Chanel"

Już po raz setny w Teatrze Wybrzeże wystawiona zostanie „Baba Chanel" w reżyserii Adama Orzechowskiego. Przedstawienie do dziś cieszy się ogromnym powodzeniem wśród widzów. Jego jubileuszowa prezentacja odbędzie się w piątek, 10 stycznia 2020 r. na Scenie Kameralnej w Sopocie.

 

Przed chwilą w Domu Kultury Stowarzyszenia Głuchoniemych triumfalnie zakończył się jubileuszowy koncert zespołu pieśni Olśnienie. Teraz, na zapleczu, przy stole zastawionym buraczkami w sosie winegret, marynowanymi, ale niekoniecznie jadalnymi grzybkami, nieznanego pochodzenia alkoholem pięć solistek przystępuje do fetowania i wspominania dziesięcioletniego, jak sądzą, pasma sukcesów. I snucia planów na kolejne dekady. Nic to, że dawno już przekroczyły wiek emerytalny. Radosny nastrój mąci uwielbiany dotąd szef zespołu i akompaniator. Pragnie wprowadzić do Olśnienia, w główne światła tytułową Babę Chanel, świeżo upieczoną emerytkę, dotychczasowe solistki przesuwając pod horyzont, „daleko, kędy koczują mgły”. One jednak nie zamierzają się poddać bez walki!

„Baba Chanel” to tragikomedia o niewyczerpanym pragnieniu życia, walce o godność dla starości, o niezależnym od wieku głodzie szczęścia.

 

„Baba Chanel”

  • 10 stycznia 2020 r., piątek, godz. 19.00
  • Teatr Wybrzeże
  • Scena Kameralna im. Joanny Bogackiej
  • ul. Bohaterów Monte Cassino 30
  • Sopot

 

Autor sztuki: Nikołaj Kolada
Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk
Przygotowanie wokalne: Sebastian Münch

 

W roli Baby Chanel występuje Ewa Jendrzejewska, w roli menadżera Maciej Konopiński, natomiast w wiekowe chórzystki wcielają się: Krzysztof Gordon, Jerzy Gorzko, Mirosław Krawczyk, Zbigniew Olszewski oraz Cezary Rybiński.

 

Polska prapremiera „Baby Chanel” odbyła się 10 sierpnia 2012 r. na Dużej Scenie.

 

Plakat spektaklu Baba Chanel