Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Jubileuszowa „Baba Chanel” w Teatrze Wybrzeże. Spektakl zobaczymy po raz setny

Jubileuszowa „Baba Chanel” w Teatrze Wybrzeże. Spektakl zobaczymy po raz setny

Scena ze spektaklu „Baba Chanel"

Już po raz setny w Teatrze Wybrzeże wystawiona zostanie „Baba Chanel" w reżyserii Adama Orzechowskiego. Przedstawienie do dziś cieszy się ogromnym powodzeniem wśród widzów. Jego jubileuszowa prezentacja odbędzie się w piątek, 10 stycznia 2020 r. na Scenie Kameralnej w Sopocie.

 

Przed chwilą w Domu Kultury Stowarzyszenia Głuchoniemych triumfalnie zakończył się jubileuszowy koncert zespołu pieśni Olśnienie. Teraz, na zapleczu, przy stole zastawionym buraczkami w sosie winegret, marynowanymi, ale niekoniecznie jadalnymi grzybkami, nieznanego pochodzenia alkoholem pięć solistek przystępuje do fetowania i wspominania dziesięcioletniego, jak sądzą, pasma sukcesów. I snucia planów na kolejne dekady. Nic to, że dawno już przekroczyły wiek emerytalny. Radosny nastrój mąci uwielbiany dotąd szef zespołu i akompaniator. Pragnie wprowadzić do Olśnienia, w główne światła tytułową Babę Chanel, świeżo upieczoną emerytkę, dotychczasowe solistki przesuwając pod horyzont, „daleko, kędy koczują mgły”. One jednak nie zamierzają się poddać bez walki!

„Baba Chanel” to tragikomedia o niewyczerpanym pragnieniu życia, walce o godność dla starości, o niezależnym od wieku głodzie szczęścia.

 

„Baba Chanel”

  • 10 stycznia 2020 r., piątek, godz. 19.00
  • Teatr Wybrzeże
  • Scena Kameralna im. Joanny Bogackiej
  • ul. Bohaterów Monte Cassino 30
  • Sopot

 

Autor sztuki: Nikołaj Kolada
Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk
Przygotowanie wokalne: Sebastian Münch

 

W roli Baby Chanel występuje Ewa Jendrzejewska, w roli menadżera Maciej Konopiński, natomiast w wiekowe chórzystki wcielają się: Krzysztof Gordon, Jerzy Gorzko, Mirosław Krawczyk, Zbigniew Olszewski oraz Cezary Rybiński.

 

Polska prapremiera „Baby Chanel” odbyła się 10 sierpnia 2012 r. na Dużej Scenie.

 

Plakat spektaklu Baba Chanel

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.