Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jubileusz 25-lecia Teatru Dada von Bzdülöw. Premiera w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku

Jubileusz 25-lecia Teatru Dada von Bzdülöw. Premiera w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku

Leszek Bzdyl

Na Scenie Malarnia w gdańskim Teatrze Wybrzeże, 21 września 2017 r. o godzinie 19.00 odbędzie się premiera spektaklu Teatru Dada von Bzdülöw „Dzisiaj, wszystko".

 

W tym roku, jesienią, przypada jubileusz 25-lecia Teatru Dada von Bzdülöw. Przedstawienie nie tylko podsumowuje dotychczasową działalność zespołu, ale i otwiera nową perspektywę wykonawczą i tematyczną. „Dzisiaj, wszystko”, w odróżnieniu od ostatnich realizacji Teatru Dada, koncentruje się na choreograficznych i tanecznych rozwiązaniach.

 

Podsumowanie 25 lat jako przedstawienie

Ćwierć wieku doświadczeń teatru będzie można zobaczyć w formie przedstawienia „Dzisiaj, wszystko”, które ma także otworzyć nową perspektywę wykonawczą i tematyczną zespołu. Spektakl koncentruje się na choreograficznych i tanecznych rozwiązaniach. Refleksja bazowa, na której oparta jest sztuka, to chwilowość jednostkowego życia. Ponieważ to, co minęło znika bezpowrotnie, zamienia się w coś – artyści nauczyli się nie obciążać swoich myśli przeszłością, i skoro to, co nadejdzie, wydaje się nieistotne, będzie czymś – nauczyli się nie zawracać sobie głowy projektami rozpisanymi na pokolenia. Ostatecznie pozostaje to chwilowe teraz, dzisiaj i dzisiaj musi wydarzyć się wszystko.

 

Marzenie twórców teatru

Widz przymuszony do oglądania zdarzenia scenicznego, heroicznie doszukuje się zgodności swojego gustu z gustem kreujących zdarzenie. Marzeniem twórców Teatru Dada von Bzdülöw, od zarania istnienia – od 1992 roku, czyli od 25 lat – było takie spotkanie z widzem, któremu nie towarzyszy żadna wyprzedzająca wypadki sceniczne refleksja czy też wyobrażenie pożytecznych lub też niepożytecznych skutków owego spotkania. A zatem, po raz kolejny dzisiaj, wszystko.

 

 

Dzisiaj, wszystko

  • 21 września 2017 r., czwartek, godz. 19, wejście tylko z zaproszeniami
    22-23 września 2017 r., piątek-sobota, godz. 19, bilety: 30-40 zł
  • Teatr Wybrzeże, Scena Malarnia
  • ul. Świętego Ducha 2
  • Gdańsk

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Teatru Wybrzeże

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.