Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/11/pottery-g5af7c4749_1920.jpg Jesteś twórcą kultury? Zdobądź stypendium marszałka województwa

Jesteś twórcą kultury? Zdobądź stypendium marszałka województwa

Fot. Pixabay.com
17.11.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
17.11.2022

Chcesz opublikować tomik wierszy lub wydać płytę z muzyką? Być może zamierasz realizować spektakl? Ten konkurs jest dla ciebie. Nie czekaj i już dziś złóż wniosek o stypendium marszałka dla twórców kultury. Możesz zdobyć nawet siedem tysięcy złotych. Wnioski można składać do 19 grudnia 2022 r.

O stypendia można się ubiegać już po raz 23.

Kto i na co?

Stypendium jest przyznawane na realizację określonego projektu o charakterze artystycznym w 2023 r., który dotyczy m.in.: muzyki, literatury, teatru, sztuk wizualnych i rzeźby. Osoba, która o nie wnioskuje, musi mieszkać lub tworzyć na terenie województwa pomorskiego, lub projekt musi dotyczyć naszego regionu.

– Artystów indywidualnych stypendiami wspieramy już po raz 23.  Mam nadzieję, że sejmik przychyli się do decyzji Zarządu Województwa i kwota wsparcia wyniesie o 100 tys. zł więcej, czyli 600 tys. zł – mówi zastępczyni dyrektora Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Beata Jaworowska.

W 2022 r. przyznano 123 stypendia.

– Myślę, że w przyszłym roku będzie ich więcej lub będą wyższe, gdyż maksymalnie można ubiegać się o siedem tysięcy zł. Co ważne, po raz pierwszy wnioski przyjmujemy przez platformę Witkac estypendia.pl – dodaje Jaworowska.

Jak i do kiedy się zgłosić?

Składanie wniosku jest dwuetapowe. Wniosek o stypendium należy wypełnić za pomocą Elektronicznego Formularza systemu Witkac estypendia.pl dostępnego pod adresem https://pomorskie.estypendia.pl i złożyć go w systemie. Następnie należy go

  • wydrukować z systemu, podpisać, dołączyć załączniki (jeśli nie zostały dołączone bezpośrednio w systemie), złożyć w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (Gdańsk, ul. Okopowa 21/27), w godz. 7.45-15.45, w terminie do 19 grudnia 2022 r., do godz. 15.45

lub

  • wydrukować wniosek z systemu, podpisać, dołączyć załączniki (jeśli nie zostały dołączone bezpośrednio w systemie), wysłać za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres: Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk (z dopiskiem: stypendium twórcze), w terminie do 19 grudnia 2022 r. (decyduje data stempla pocztowego),

lub

  • wygenerować plik wniosku z systemu i wysłać go za pośrednictwem platformy ePUAP (wymagany jest podpis certyfikatem kwalifikowanym lub profilem zaufanym), w terminie do 19 grudnia 2022 r., do godz. 23.59.

Termin składania wniosków upływa 19 grudnia 2022 r.

Informacji o stypendiach dla twórców kultury udzielają pracownicy Departamentu Kultury UMWP:

regulamin – stypendia

instrukcja_od założenia konta do wypelnienia_wniosku_stypendialnego (17.11.22)

Więcej różnego rodzaju ofert stypendiów, konkursów i staży stowarzyszeń i fundacji, samorządów, firm i uczelni wyższych dostępnych jest na stronie moje stypendium.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.