Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/29e76367-9b61-4f55-abd8-1f227234ecfc.jpg Jeśli nie narty, to może na łyżwy? Nie ryzykuj jazdy po zamarzniętym jeziorze! W ferie pomorskie lodowiska zapraszają nie tylko dzieci

Jeśli nie narty, to może na łyżwy? Nie ryzykuj jazdy po zamarzniętym jeziorze! W ferie pomorskie lodowiska zapraszają nie tylko dzieci

Fot. ©Depositphotos/ vkovalcik

Jeśli ślizgawka, to tylko na lodowisku. Zobacz, gdzie można bezpiecznie pojeździć na łyżwach i dobrze się bawić.

 

Miasta w całym regionie przygotowały ślizgawki pod dachem i na wolnym powietrzu.   

 

Ślizgawka tylko na lodowisku!

Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne. Nie ważne, jak długo utrzymuje się ujemna temperatura. Nigdy nie wiadomo, jak gruba jest lodowa pokrywa. Nawet jeśli w jednym miejscu jest wystarczająco gruba, to za kilka metrów może być na tyle cienka, że nie utrzyma ciężaru. Szok termiczny wywołany kąpielą w lodowatej wodzie, skutecznie uniemożliwi wydostanie się z lodowej pułapki. W wodzie o temperaturze poniżej 5 stopni człowiek wytrzyma nie dłużej niż 20 minut. To zbyt krótko, aby nadeszła pomoc. 

 

Gdynia

Prowadzona przez Gdyńskie Centrum Sportu ślizgawka znajduje w śródmieściu, przy ulicy Bema 33. Jeździć można na lodowej tafli o wymiarach 20 na 30 metrów. Nie trzeba przynosić własnego sprzętu. Za niewielką opłatą na miejscu można wypożyczyć łyżwy oraz kask. Własne łyżwy można oddać do naostrzenia. Jednorazowe wejście na lód kosztuje 5 złotych dla dzieci oraz 10 złotych dla osób dorosłych. Godziny otwarcia lodowiska dla osób indywidualnych ustalane są w grafiku tygodniowym, który dostępny jest na stronie Gdyńskiego Ośrodka Sportu.

 

Gdańsk

Gdańszczanie mają do dyspozycji dwa kryte lodowiska. Na Placu Zebrań Ludowych przez cały okres zimowy działa lodowisko miejskie. Specjalny namiot przykrywa lodową taflę, na której pomieści się nawet do 300 osób. Za godzinę jazdy na łyżwach trzeba zapłacić 7 złotych za bilet ulgowy lub 11 za normalny. Można również zakupić karnet na 11 wejść. Bilety można również kupować przez Internet. Dla osób indywidualnych lodowisko dostępne w dni powszednie w godzinach popołudniowych i wieczornych. Natomiast w weekendy na lód można wyjeżdżać już od 11.30. Szczegóły na stronie Sceny Muzycznej Gdańsk.

Drugie gdańskie lodowisko znajduje się w Hali Olivia. Ślizgawka prowadzona jest przez Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec. Na lód można wychodzić w weekendy od 10.30 do 19.30. Godzina jazdy kosztuje 12 złotych. Dostępne są również karnety na 10 wejść. W hali można skorzystać z szatni oraz wypożyczyć łyżwy lub oddać do naostrzenia własne. Jest to jeden z najlepiej wyposażonych obiektów. Zamontowane w 2017 roku specjalne elastyczne bandy otaczające lodową taflę sprawiają, że jazda jest bezpieczniejsza. Dodatkowe informacje na stronie GKS Stoczniowiec.

 

Słupsk

Do końca lutego wszystkich Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na lodowisko przed słupskim ratuszem. Lodowisko nie jest zadaszone, dzięki czemu na łyżwach można jeździć przy świecącym słońcu lub padającym śniegu. Bilet normalny kosztuje 8 złotych a ulgowy 7. Obok działa wypożyczalnia sprzętu łyżwiarskiego. Informacje dodatkowe na stronie słupskiego magistratu.

 

Wejherowo

Położona przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie zadaszona hala sportowa, zimą zamienia się w lodowisko. Do godziny 15 korzystają z niego uczniowie. Natomiast popołudniami i w weekendy lodowisko otwarte jest dla wszystkich chętnych. Godzina jazdy kosztuje 7 złotych. Drugie tyle trzeba zapłacić za wypożyczenie łyżew. Do dyspozycji chętnych jest również szatnia oraz punkt ostrzenia łyżew. Szczegółowe informacje na stronie Zespołu Szkół W Wejherowie.

 

Tczew

Najtańszym lodowiskiem w województwie jest ślizgawka Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Za godzinę spędzoną na lodzie przy Szkole Podstawowej nr 11 zapłacimy jedynie 5 złotych, a dzieci 3 złote. Kask wypożyczymy za darmo. Wypożyczenie łyżew kosztuje 3 złote. Lodowisko jest czynne w dni powszednie od godz. 14.30 do 20, a w weekendy jeździć można już od godziny 10. Szczegóły na stronie TCSIR.

 

Sopot

Sztuczne lodowisko na Skwerze Kuracyjnym przy wejściu na molo to jedyne w Polsce miejsce, gdzie jeżdżąc na łyżwach można podziwiać widok na morze. Jednorazowo z lodu może korzystać około 100 osób. Obiekt jest czynny codziennie od godziny 16.00 do 20.00. W weekendy łyżwiarze mogą korzystać z lodowiska już od 11.30. Ceny biletów są zróżnicowane od 5 złotych w dni powszednie do 8 złotych w soboty i niedziele. Można zakupić również karnety biletowe. Za 7 złotych można wypożyczyć kask czy łyżwy. Więcej informacji na stronie MOSIR Sopot.

 

Kościerzyna

Przez całe ferie w Kościerzynie działać będzie miejskie lodowisko przy Szkole Podstawowej nr 9. W stosunku do zeszłego roku zostało ono wyremontowane i powiększone. Tafla jest oświetlona. Łyżwiarze mogą jeździć codziennie od 10.00 do 20.30 na miejscu działa wypożyczalnia łyżew i kasków. Można również skorzystać z pomocy instruktora nauki jazdy.  Szczegóły na stronie miasta Kościerzyna.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.