Komunikacja
Jeśli do Ustki, to tylko pociągiem! Rozkład jazdy kolei Doliny Słupi

Jeśli do Ustki, to tylko pociągiem! Rozkład jazdy kolei Doliny Słupi

Fot. Aleksander Olszak
25.11.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
25.11.2021

Tylko 20 minut zajmuje przejazd pociągiem z centrum Słupska do Ustki. To szybciej niż autobusem po zatłoczonej drodze. A do tego pociąg jest dużo tańszy. Sprawdź rozkład jazdy i wybierz się w podróż koleją nad Bałtyk.

Rozkład jazdy obowiązuje do 11 grudnia 2021 r.

Oszczędź czas i pieniądze

Obecnie przejazd autobusem ze Słupska do Ustki zajmuje co najmniej 33 minuty. A podczas modernizacji drogi krajowej nr 21 czas ten znacznie się wydłuża. Odpowiedzią na korki na drodze jest pociąg. Czas przejazdu z centrum Słupska do Ustki wynosi tylko 20 minut. Kolej jest też tańsza. Bilet jednorazowy na całą trasę, w ramach Taryfy Pomorskiej, kosztuje 6 złotych, podczas gdy u przewoźnika autobusowego trzeba zapłacić 8 złotych.

Zmodernizowana linia kolejowa

Dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, za ponad 200 mln zł linia kolejowa pomiędzy Słupskiem a Ustką została wyremontowana. Ułożone zostały nowe tory, wyremontowane mosty, wiadukty i przepusty. Przebudowane zostały wszystkie przejazdy kolejowe. Dzięki likwidacji barier architektonicznych, perony są teraz w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Wybudowane zostały także dwa nowe przystanki – Słupsk Północny oraz Ustka Uroczysko.

Rozkład jazdy

Rozkład jazdy Słupsk - Ustka

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.