Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Jednak odbędzie się Festiwal Filmowy w Gdyni w tym roku. Pokazy filmów w zmienionej, bezpieczniej formie

Jednak odbędzie się Festiwal Filmowy w Gdyni w tym roku. Pokazy filmów w zmienionej, bezpieczniej formie

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Fot. Mateusz Ochocki

Organizatorzy festiwalu zmienili decyzję sprzed dwóch miesięcy i zdecydowali, że 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jednak odbędzie się w tym roku. Termin wyznaczono na 9-14 listopada 2020 r. Pokazy odbędą się jednak bez udziału publiczności.

 

Komitet Organizacyjny zastrzega, że o tym, czy faktycznie festiwal filmowy odbędzie się w listopadzie, zadecyduje sytuacja epidemiologiczna w Polsce.

 

Nowa formuła

Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce w maju podjęto decyzję o tym, że gdyński FPFF nie odbędzie się w tym roku. Komitet organizacyjny imprezy ponownie zebrał się 15 lipca 2020 r. i jednogłośnie stwierdził, że festiwal odbędzie się w tym roku, ale nie tradycyjnie we wrześniu, lecz w listopadzie.

Zmieniono również formułę festiwalu. Pokazy filmów mają odbywać się jedynie w obecności dziennikarzy, bez publiczności, a konferencje prasowe z udziałem twórców będą transmitowane online.

 

Jakie filmy wezmą udział w konkursie?

Tego wciąż nie wiadomo. Organizatorzy FPFF nie ogłosili jeszcze żadnego naboru filmów do poszczególnych konkursów. Możliwe, że takiej selekcji w ogóle nie będzie, a w konkursie wezmą udziały filmy, których produkcja zakończyła się w tym roku.

Więcej szczegółów poznamy na początku sierpnia. Komitet Organizacyjny zwrócił się do dyrektora festiwalu o przedstawienie do dnia 3 sierpnia 2020 r. regulaminu, który ma zawierać zastępczą formułę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.