Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Jednak odbędzie się Festiwal Filmowy w Gdyni w tym roku. Pokazy filmów w zmienionej, bezpieczniej formie

Jednak odbędzie się Festiwal Filmowy w Gdyni w tym roku. Pokazy filmów w zmienionej, bezpieczniej formie

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Fot. Mateusz Ochocki

Organizatorzy festiwalu zmienili decyzję sprzed dwóch miesięcy i zdecydowali, że 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jednak odbędzie się w tym roku. Termin wyznaczono na 9-14 listopada 2020 r. Pokazy odbędą się jednak bez udziału publiczności.

 

Komitet Organizacyjny zastrzega, że o tym, czy faktycznie festiwal filmowy odbędzie się w listopadzie, zadecyduje sytuacja epidemiologiczna w Polsce.

 

Nowa formuła

Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce w maju podjęto decyzję o tym, że gdyński FPFF nie odbędzie się w tym roku. Komitet organizacyjny imprezy ponownie zebrał się 15 lipca 2020 r. i jednogłośnie stwierdził, że festiwal odbędzie się w tym roku, ale nie tradycyjnie we wrześniu, lecz w listopadzie.

Zmieniono również formułę festiwalu. Pokazy filmów mają odbywać się jedynie w obecności dziennikarzy, bez publiczności, a konferencje prasowe z udziałem twórców będą transmitowane online.

 

Jakie filmy wezmą udział w konkursie?

Tego wciąż nie wiadomo. Organizatorzy FPFF nie ogłosili jeszcze żadnego naboru filmów do poszczególnych konkursów. Możliwe, że takiej selekcji w ogóle nie będzie, a w konkursie wezmą udziały filmy, których produkcja zakończyła się w tym roku.

Więcej szczegółów poznamy na początku sierpnia. Komitet Organizacyjny zwrócił się do dyrektora festiwalu o przedstawienie do dnia 3 sierpnia 2020 r. regulaminu, który ma zawierać zastępczą formułę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.