Kultura
Jednak nie zobaczymy się w tym roku. Gdańskie Targi Książki przełożone na 2021 r.

Jednak nie zobaczymy się w tym roku. Gdańskie Targi Książki przełożone na 2021 r.

Fot. pixabay.com
20.10.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
20.10.2020

Druga fala koronawirusa zmusiła organizatorów wielu imprez do zmiany planów. Dotyczy to także Gdańskich Targów Książki. Impreza zostanie zorganizowana w marcu 2021 r.

Pierwotnie targi miały się odbyć w marcu. Drugim terminem był październik.

Targi odwołane

Od minionej soboty Gdańsk, tak jak blisko pół Polski, znajduje się w tzw. czerwonej strefie. Oznacza to obostrzenia w organizacji imprez. – W związku z tym, nie możemy przeprowadzić Gdańskich Targów Książki w zaplanowanym terminie tj. w dniach 13-15 listopada br. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i zagrożeń, jakie niesie ze sobą koronawirus. Pomimo dwóch prób organizacji targów tym roku, zmuszeni jesteśmy przełożyć je na 2021 rok – mówi Magdalena Kalisz, pomysłodawczyni i organizatorka targów.

Zapraszamy za rok

Po konsultacjach z Amber Expo, gdzie miały się odbyć spotkania miłośników książek, udało się ustalić, że edycja 2021 może odbyć się w dniach 11-13 czerwca 2021 roku. – Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników literatury na to wyjątkowe wydarzenie. Miejmy nadzieję, że nic nie pokrzyżuje naszych planów i będziemy mogli spotkać się w bezpiecznych warunkach – zaprasza Kalisz.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.