Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/02/lukasz_dlugosz_23_wyd.jpg Jak przyjemnie spędzić piątkowy wieczór? Utwory Bacewicz, Błażewicza i Schumanna w filharmonii

Jak przyjemnie spędzić piątkowy wieczór? Utwory Bacewicz, Błażewicza i Schumanna w filharmonii

Łukasz Długosz. Fot. material parsowy PFB
06.02.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
06.02.2023

Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na wyjątkowy koncert symfoniczny, podczas którego na flecie zagra Łukasz Długosz. Wydarzenie odbędzie się 10 marca 2023 r.

 • Orkiestra PFB
 • Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
 • Łukasz Długosz – flet

Prowadzenie: Konrad Mielnik

Program:

 • Grażyna Bacewicz – Uwertura na orkiestrę [6’]
  Marcin Błażewicz – Koncert na flet i orkiestrę symfoniczną
 • przerwa [20′]
 • Robert Schumann – IV Symfonia d-moll op. 120 [28’]

Łukasz Długosz

Urodzony w 1983 r. w Skarżysku-Kamiennej polski flecista jest absolwentem Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów mistrzowskich w Conservatoire national supérieur de musique et de danse w Paryżu oraz na Uniwersytecie Yale w New Haven. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów fletowych oraz zdobywcą czołowych nagród na kilkunastu konkursach międzynarodowych, m.in. 8. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Jean Pierre Rampala w Paryżu, 3. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Carla Nielsena w Odense, 1. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Theobalda Böhma w Monachium oraz 5. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i na świecie. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami. Jako solista występował m.in.: w Musikverein Goldener Saal oraz Konzerthaus w Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Gasteig Carl Orff Saal oraz Herkulessaal w Monachium. Grał pod batutą takich gwiazd jak: Zubin Mehta, James Levine, Mariss Jansons, Jerzy Maksymiuk czy Jacek Kaspszyk. Był wielokrotnie zapraszany do wykonania koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. W 2010 r. miał debiut fonograficzny z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem fletowym Michaela Colina. Koncerty tego flecisty były wielokrotnie transmitowane przez rozgłośnie radiowe: BBC Radio 3, NDR, SWR, BR4, Deutschland Radio Kultur, Polskie Radio 2, Radio France, RMF Classic.

Koncert symfoniczny – Łukasz Długosz

 • 10 marca 2023 r., piątek, godz.19.00, Sala koncertowa
 • Polska Filharmonia Bałtycka
 • ul. Ołowianka 1
 • Gdańsk
 • bilety: 27-90 zł

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.