Kultura
Jak przygotować się do podróży i zrobić ciekawą relację? Bezpłatne warsztaty on-line

Jak przygotować się do podróży i zrobić ciekawą relację? Bezpłatne warsztaty online

Fot. Pixabay.com
16.11.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
16.11.2020

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza na cykl sześciu bezpłatnych spotkań on-line Gdańskiego Klubu Opowieści Podróżniczych. Podczas warsztatów będą omawiane m.in. kwestie dotyczące ciekawego opowiadania o wyprawach, przygotowania do wystąpień przed publicznością oraz wykorzystania aplikacji i redagowania treści na potrzeby social mediów. Pierwsze zajęcia 23 listopada, a ostatnie 11 grudnia 2020 r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na stronie: adammajewski.com. Zapisane osoby otrzymają linki internetowe do spotkań za pośrednictwem wiadomości e-mail.

Czego dowiedzą się uczestnicy?

Warsztaty są skierowane do osób, które tęsknią za podróżowaniem i w trakcie pandemii nie mogą tego robić. Natomiast powinny ten czas wykorzystać na planowanie kolejnych wyjazdów i wędrówek, a także doskonalenie umiejętności np. w robieniu zdjęć i filmów czy spisywania podróżniczych relacji. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak przekuć doświadczenia w wartość dla odbiorców, czym różnią się występy na żywo od on-line oraz jak za pomocą obrazów przedstawić temat. Ponadto, podczas zajęć zostaną przedstawione sekrety wykorzystywania prostych narzędzi: telefonu, tabletu, aparatu i kamery. Nie zabraknie przykładów udanych tekstów, jak i relacji fotograficznych oraz filmowych. Prelegent opowie o prostych i bezpłatnych aplikacjach, które będą wspomagały pracę w terenie i domowym studio. Nauczy też przygotowywać treści na potrzeby serwisów społecznościowych.

Terminy warsztatów:

  • 23 listopada, poniedziałek, godz. 18.00-20.00 – Pasje, obsesje i tematy osobiste – o sztuce opowiadania i dzielenia się doświadczeniem,
  • 27 listopada, piątek, godz. 18.00-20.00 – Miasto – o odnajdywaniu opowieści w zurbanizowanej przestrzeni,
  • 30 listopada, poniedziałek, godz. 18.00-20.00 – Przyroda – fotografia krajobrazowa i przyrodnicza dla każdego,
  • 4 grudnia, piątek), godz. 18.00-20.00 – Ludzie – o empatii i zmyśle obserwacji, a także o trudnej sztuce portretowania słowem,
  • 7 grudnia, poniedziałek, godz. 18.00-20.00 – Podróż – niekończąca się opowieść,
  • 11 grudnia, piątek, godz. 18.00-21.00 – prezentacja z udziałem publiczności
    W drogę! – ostatnie spotkanie on-line odbędzie się w formule otwartej z udziałem publiczności – uczestnicy warsztatów będą mogli opowiedzieć o swoich podróżach przed internetowym audytorium.

O prowadzącym

Adam Majewski – pisze o podróżowaniu, sporcie wyczynowym i kolarstwie. Opublikował ok. 200 artykułów w licznych czasopismach, a także wiele tekstów literackich. Pracował jako rzecznik prasowy i szef wydawnictwa, był właścicielem firmy i urzędnikiem. Od 12 lat prowadzi zajęcia na uczelniach i robi szkolenia dla kadr biznesu. Uprawia kolarstwo przełajowe, jest wielkim miłośnikiem Gór Ałtaju i Syberii. Mieszka w Gdańsku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.