Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jak odżywiać się po udarze mózgu? Warsztaty dla pacjentów i ich opiekunów w Gdańsku

Jak odżywiać się po udarze mózgu? Warsztaty dla pacjentów i ich opiekunów w Gdańsku

Starszy mężczyzna z laską trzyma głowę jakby go bolała, kobieta go obejmuje

Mniejszy apetyt, większe zapotrzebowanie na produkty białkowe to tylko niektóre z porad, o jakich będzie można się dowiedzieć podczas zajęć edukacyjnych. Odbędą się w Szpitalu im. M. Kopernika i Szpitalu św. Wojciecha 9 i 10 listopada 2017 r. Udział jest bezpłatny.

 

NutriDzień Sięgnij po posiłki to hasło warsztatów dla osób, które przeszły udar mózgu oraz ich opiekunów.
 

Co jeść, aby szybko wrócić do formy?

Po udarze mózgu liczy się zarówno czas rozpoczęcia leczenia, jak i rehabilitacji. Wiele zależy od stanu pacjenta i tego, czy ma siły na systematyczne ćwiczenia. Niedobory składników odżywczych powstałe na skutek zmniejszonego apetytu, zwiększonego zapotrzebowania białkowo-energetycznego oraz niewłaściwej opieki żywieniowej mogą spowalniać i utrudniać proces rehabilitacji. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio wcześnie wdrożyć specjalistyczne żywienie, które wesprze organizm w walce z chorobą i powrocie do zdrowia.

– Pacjenci i ich opiekunowie często zwracają się do nas z pytaniami o kwestie żywieniowe, dotyczące chorych po udarze – mówi dr n. med. Włodzimierz Dłużyński, prezes zarządu Fundacji Udaru Mózgu, która objęła patronat nad akcją. – Chcą wiedzieć, jak powinni w takiej sytuacji zareagować. Deklarują, że bardzo rzadko mają możliwość bezpośredniego spotkania się z dietetykiem, by móc porozmawiać o żywieniu  – wyjaśni Dłużyński.

Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym dotyczącym roli żywienia medycznego w procesie leczenia w ramach kampanii Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą powstał cykl warsztatów NutriDzień Sięgnij po posiłki.

Bezpłatne warsztaty poprowadzi dr Magdalena Milewska specjalizująca się m.in.
w postępowaniu dietetycznym w chorobach neurologicznych.

 

Harmonogram warsztatów:

  • Szpital im. M. Kopernika, ul. Nowe Ogrody 1-6, 9 listopada, czwartek, godz. 10.00,
  • (biblioteka ginekologii)
  • Szpital św. Wojciecha, ul. Jana Pawła II 50, 10 listopada, piątek, godz. 10.00 (aula -1)

Spotkanie będzie się składać z dwóch części:

  • wykładu edukacyjnego, podczas którego zostaną przekazane wyczerpujące informacje dotyczące odżywiania po udarze mózgu
  • części warsztatowej prezentującej propozycje przygotowania posiłków wraz z ich degustacją.

Zobacz: Copernicus Podmiot Leczniczy

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.