Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jak jeździć na kwadratowych kołach? Co łączy Beethovena i świnki morskie? Wzór na miłość? Konferencja TriMAT

Jak jeździć na kwadratowych kołach? Co łączy Beethovena i świnki morskie? Wzór na miłość? Konferencja TriMAT

Młoda dziewczyna zastanawia się przy tablicy ze wzorami matematycznymi

Interesujesz się matematyką? Chcesz poznać odpowiedzi na ciekawe i trudne pytania? Weź udział w III Młodzieżowej Konferencji Matematycznej TriMAT w Gdyni.

 

W Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni od 21 do 23 września 2017 r. odbędzie się III Młodzieżowa Konferencja Matematyczna TriMAT. Uczniowie ze szkół ponadgimnzjalnych spotkają się z prelegentami, którzy poprowadzą ich ścieżkami popularnonaukową i dla startujących w różnego typu konkursach matematycznych.

 

Czy matematyka jest nudna?

Matematyka kojarzy się ze szkolną nudą i mozolną pracą. Tymczasem młodzi pasjonaci z Trójmiasta postanowili udowodnić, że jest inaczej. Ostatecznie, tytuł królowej nauk otrzymuje się nie bez powodu. Jak jeździć na kwadratowych kołach, czy człowiek w XXI w. może obejść się bez szyfrowania, co łączy Beethovena i świnki morskie, jak cyrk matematyczny zamienia człowieka w banknoty, jaki jest wzór na miłość? Odpowiedzi na te i inne, równie ciekawe, pytania można znaleźć na konferencji TriMAT.

 

Organizatorzy i uczestnicy

Spotkanie, realizowane przez samorząd województwa pomorskiego we współpracy z projektem Zdolni z Pomorza , organizują uczniowie i nauczyciele dla uczniów i nauczycieli, w tym m.in. 3 szkoły z 3 części Trójmiasta, wszystkie oznaczone numerem 3: III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku, III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Młodzież uczestniczy we wszystkich etapach tworzenia projektu. Od planowania po prowadzenie całości, a nawet wygłaszanie prelekcji razem z uznanymi autorytetami w dziedzinie matematyki – wykładowcami uczelni wyższych i nauczycielami szkół średnich. W roli prelegentów, obok trójmiejskich licealistów, wystąpią uczniowie z południa Polski oraz przedstawiciele Trinity College w Dublinie w Irlandii, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i wielu innych.

 

Jak wziąć udział w konferencji?

W ubiegłorocznej edycji konferencji wzięło udział około 1000 uczniów oraz 50 nauczycieli. TriMAT promuje królową nauk, która jest istotna niemal w każdej dziedzinie życia. Z wszechobecności matematyki w naszej codzienności zdają sobie sprawę organizatorzy i prelegenci, którzy przekażą tę wiedzę uczestnikom. Matematyka i jej rozwój, nie tylko jako dyscypliny naukowej, ale także jako uniwersalnego języka służącego do opisywania zjawisk świata realnego, mają ogromne znaczenie. W programie konferencji znajdą się trzy ścieżki: ścieżka popularnonaukowa oraz dwie ścieżki dla uczniów startujących w różnego typu konkursach matematycznych.

Zapisy i program znajdują się na stronie internetowej TriMat

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.