Komunikacja
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/09/Obraz-091.jpg Interesujesz się transportem morskim i lądowym? Weź udział w dyskusjach ekspertów na ważnym forum

Interesujesz się transportem morskim i lądowym? Weź udział w dyskusjach ekspertów na ważnym forum

Fot. Aleksander Olszak
14.09.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
14.09.2022

Dwa dni rozmów o transporcie morskim, łańcuchach dostaw i korytarzach transportowych. Tak będzie podczas IX Forum Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk, które odbędzie się 22 i 23 września 2022 r. w Gdyni. Nie czekaj i zarejestruj swój udział już teraz.

Udział w Forum jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rezerwacja.

Spotkanie w Gdyni

Korytarz Bałtyk – Adriatyk jest kluczową trasą dla transportu ze Skandynawii do krajów śródziemnomorskich. Dzięki jego rozwijaniu rośnie znaczenie polskich portów na mapie Europy. Stowarzyszenie Polskich Regionów Korytarza Bałtyk-Adriatyk istnieje już 10 lat. Gdyńskie spotkanie będzie, więc idealną okazją do podsumowania dekady działań na rzecz rozwoju logistyki i transportu. Ale to nie wszystko, co będzie się działo w Gdyni. Program spotkania jest bardzo bogaty. Zaproszeni goście będą rozmawiać m.in. o wpływie wojny na Ukrainie na łańcuchy dostaw i aktualną sytuację gospodarczą Polski i krajów regionu Morza Bałtyckiego. Osobny panel dyskusyjny poświęcony będzie perspektywom rozwoju bałtyckiej żeglugi promowej. Drugiego dnia Forum w panelu dyskusyjnym głos zabiorą przedstawiciele samorządów wojewódzkich z polskich regionów. Wspólnie będą zastanawiać się nad korzyściami, jakie płyną z Korytarza oraz nad przyszłością tego i innych korytarzy transportowych w Polsce.

Symboliczna uroczystość

W roku 2022 obchodzona jest setna rocznica gdyńskiego portu. Z tej okazji drugiego dnia Forum odbędzie się też uroczyste odsłonięcie pomnika Budowniczych Portu Gdynia. Znajdować się on będzie na Nabrzeżu Pilotowym, bezpośrednio przy budynku Kapitanatu Portu. W kościele morskim przy ul. Portowej 2 odprawiona zostanie też msza święta w intencji ludzi morza oraz odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa z okazji 100-lecia Portu Gdynia.

Formularz rejestracyjny oraz szczegółowy program IX Forum na portalu evenea.pl

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.