Tajemnica zaślubin, czyli dlaczego gdańszczanie wręczyli generałowi Hallerowi obrączki. Awanturnicza gra miejska, przygoda szpiegowsko–kryminalna z udziałem ciotki Apolonii, Ignacego Paderewskiego, bohaterskiego dr. Józefa Wybickiego, tajemniczego pana zwanego Dziadkiem, niemieckich bojówkarzy komunistycznych, niewidomego kustosza wystawy malarskiej, przemądrzałej i zadufanej w sobie warszawskiej diwy operowej, gdańskich Karylionów i kaszubskiego kucharza.

Przebieg gry:

Uczestnicy gry wchodzą w rolę młodych przybyszów, którzy korzystając z gościnności swojej ciotki Apolonii, chcą zwiedzić Gdańsk i przeżyć ważne dla całej Polski wydarzenie, czyli zaślubiny Ojczyzny z morzem.

9 lutego, w przeddzień symbolicznych zaślubin Polski z morzem, biorący udział w grze muszą między godziną 10.00 a 14.00 pojawić się w gdańskim Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej 33/35. Jak wieść niesie, to właśnie tam nadarzy się okazja wysłuchania recitalu geniusza polskiego fortepianu, dandysa lat dwudziestych minionego wieku, mistrza Paderewskiego…

I to właśnie z tego miejsca porwie ich wiatr historii, by w pięknych zakątkach Starego Miasta mogli uczestniczyć w awanturniczej przygodzie. Stawka jest niebagatelna, a zadanie z pozoru proste. Należy odnaleźć Ciotkę Apolonię, a także uratować polską delegację i kraj przed zamachem. Los Pomorza wisi na włosku!

Nie może Was zabraknąć!

Szczegóły zawiera broszura „Lekcja historii z dr. Józefem Wybickim”  kliknij

Uwaga!!!

Gra pomyślana jest tak, by bawić całą rodzinę. Nie bójcie się też, że zmarzniecie, akcja prowadzić Was będzie przez ciepłe i piękne pomieszczenia. 

9 lutego warto też odwiedzić też Dworzec Główny PKP w Gdańsku i wziąć udział w festynie historycznym (o 14.15 inscenizacja przekazania obrączek generałowi Hallerowi z udziałem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego i Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Miasta Gdańsk).

Wydarzenie odbywa się pod auspicjami Samorządu Województwa Pomorskiego.
Organizatorami są Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku oraz Teatr Znak