Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/11/jarmarkb4.jpg Głosujemy! Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku może zostać najlepszym w Europie

Głosujemy! Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku może zostać najlepszym w Europie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku. Mat. prasowy MTG
25.11.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
25.11.2022

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł najpiękniejszego jarmarku świątecznego w Europie. Głosowanie internetowe potrwa do 8 grudnia 2022 r.

Gdańska impreza znalazła się w towarzystwie 21 jarmarków bożonarodzeniowych z czołowych europejskich miast, walcząc o tytuł European Best Christmas Market 2022. Głosy na Gdańsk można oddawać poprzez portal: www.christmas.ebdest.in do 8 grudnia. Codziennie wolno oddawać jeden głos z jednego IP komputera.

Co ciekawe, Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku znalazł się również na liście najpiękniejszych jarmarkowych destynacji, przygotowanej przez brytyjski dziennik „The Times”. Wyjątkowy klimat gdańskiej imprezy doceniają obcokrajowcy, których z roku na rok jest coraz więcej. Do tej pory Gdańsk przed świętami bardzo licznie odwiedzali goście ze Skandynawii i Niemiec. Z myślą o wszystkich turystach z zagranicy na jarmarku działać więc będzie punkt informacji turystycznej prowadzony przez Gdańską Organizację Turystyczną.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie

Jarmarku Bożonarodzeniowego potrwa do 23 grudnia 2022 r. Na czas jego  trwania uliczki historycznego śródmieścia Gdańska zamieniły się w świąteczne miasteczko. Klimatyczne dekoracje, stoiska z ciekawymi produktami i bogaty program artystyczny sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Na jarmarku gości 155 wystawców oferujących niepowtarzalne upominki, dekoracje i smakołyki. Nie zabrakło tutaj produktów regionalnych i ludowego rękodzieła, świątecznych ozdób, naturalnych kosmetyków, ciepłych zimowych akcesoriów i rozgrzewających przypraw. Na smakoszy, poza klasycznymi przysmakami, czekają natomiast potrawy kuchni z całego świata.

Zgodnie z tegorocznym hasłem „Niech zagrają Święta!” jarmarkowa scena codziennie rozbrzmiewa różnymi rodzajami muzyki. Niekwestionowaną gwiazdą jest jednak mówiący ludzkim głosem łoś Lucek. Od kilku lat zabawia on swoimi „łosiowymi sucharami” wszystkich odwiedzających tę imprezę.

Szczegółowe informacje o Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku dostępne są na stronie internetowej: www.bożonarodzeniowy.pl

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.