Komunikacja
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/11/Obraz-556.jpg Gdańskie lotnisko nie zwalnia tempa. Już ponad 1,6 mln obsłużonych pasażerów

Gdańskie lotnisko nie zwalnia tempa. Już ponad 1,6 mln obsłużonych pasażerów

Fot. Aleksander Olszak

Latamy coraz częściej. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłużył w 2021 r. już ponad 1,68 mln pasażerów. Tylko w październiku było ich ponad 307 tys., czyli niewiele mniej niż we wrześniu.

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku oferuje loty na ponad 60 lotnisk w całej Europie.

Nie zwalniamy tempa

Ruch lotniczy systematycznie wzrasta. Linie lotnicze systematycznie przywracają połączenia, a pasażerowie chcą latać. Nie inaczej jest na gdańskim lotnisku. W październiku 2021 r. z usług lotniska skorzystało ponad 307 tys. pasażerów. To tylko o około 30 proc. mniej w niż w rekordowym 2019 r. Łącznie w ciągu 10 miesięcy 2021 r. obsłużonych zostało już ponad 1,68 mln gości.

– Do dwóch milionów pasażerów w tym roku brakuje nam już tylko ponad 314 tys. pasażerów. Jesteśmy przekonani, że w listopadzie i grudniu będzie ich o wiele więcej – przekonują władze lotniska.

A dokąd lataliśmy najchętniej?

Najbardziej popularne kierunki

W ruchu regularnym niezmiennie największą popularnością cieszą się połączenia do Warszawy, Amsterdamu, Oslo i Londynu. Warto także odnotować najpopularniejsze kierunki czarterowe. Były to: Turcja, Egipt, Grecja i Hiszpania. Ruch czarterowy na gdańskim lotnisku jest tylko o niecałe 8 proc. mniejszy niż w 2019 r. A tak wygląda zimowa siatka połączeń:

Loty krajowe

Polskie Linie Lotnicze LOT: Warszawa, Kraków, Lublin.

Inne kierunki

Linia lotnicza Wizz Air będzie latała zimą na 31 lotnisk: Aberdeen, Alesund, Bergen, Billund, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Goteborg, Edynburg, Eindhoven, Hamburg, Haugesung, Kolonia-Bonn, Kijów-Żulany, Kutaisi, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Lwów, Malmo, Mediolan-Bergamo, Narwik, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku.

Ryanair poleci z Gdańska do 28 miast: Aarhus, Alicante, Billund, Birmingham, Bristol, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Kijów-Boryspol, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Odessa, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Walencja, Wiedeń, Wrocław.

KLM wyśle samoloty do Amsterdamu, SAS do Kopenhagi, Lufthansa obsłuży loty do Frankfurt/Main i Monachium, Eurowings do Dusseldorfu, a  Norwegian do  Oslo-Gardermoen

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.