Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/06/Michal-Czachowski-i-Giridhar-Udupa-Indialucia-Duo-Tour.jpg Michał Czachowski i Giridhar Udupa, Indialucia Duo Tour. Fot. mat. Fb

Garden Party u Karola. Niedzielne koncerty w Słupsku

Wakacyjny cykl koncertów Garden Party u Karola rozpocznie się w niedzielę, 3 lipca 2022 r. Jak co roku, koncertów będzie można posłuchać w niedzielne południa w lipcu i sierpniu w parku im. Jerzego Waldorffa. Wstęp jest bezpłatny.

W lipcu i sierpniu, w niedziele o godz. 12, odbywają się koncerty z udziałem orkiestr i zespołów kameralnych reprezentujących różne gatunki i style muzyczne. W razie niepogody, koncerty będą przeniesione do sali filharmonii.

Perły muzyki symfonicznej

Cykl letnich koncertów rozpocznie Słupska Sinfonietta. Jej szef i dyrygent Maciej Banachowski wybrał do programu utwory z repertuaru Marka Grechuty. Usłyszymy kompozycje pochodzące zarówno z początków kariery krakowskiego artysty, jak i jego niektóre późniejsze piosenki. Z orkiestrą zaprezentują się dwie wokalistki – Aleksandra Cybula oraz Daria Korowajczyk. Orkiestra wystąpi w składzie kameralnym z udziałem sekcji rytmicznej. Grechutę i jego twórczość będziemy mogli powspominać m.in. przy następujących przebojach: „Niepewność”, „Pomarańcze i mandarynki”, „Dni, których nie znamy”, „Gdzieś w nas”, „Motorek”.

Lipcowo-sierpniowe koncerty

3 lipca 2022 r. – Słupska Sinfonietta z solistkami Olą Cybulą i Darią Korowajczyk pod dyrekcją Macieja Banachowskiego; program: Piosenki z repertuaru Marka Grechuty

10 lipca 2022 r. – Triada Plus; program: Standardy muzyki filmowej i rozrywkowej

17 lipca 2022 r. – Duet harfowy: Julian Wesołowski, Carlos Pena Montoya (Łódź, Gdańsk)

24 lipca 2022 r. – Giridhar Udupa – ghatam ( Indie), Miguel Czachowski – gitara; w programie: Indialucia

31 lipca 2022 r. – No Co Puka ( Słupsk)

7 sierpnia 2022 r. – Tangos inolvidables – Magdalena Lechowska z zespołem ( Kraków) oraz Kukurba – Słowiński Project (Tomasz Kukurba – altówka, wokalizy, Staszek Słowiński – skrzypce)

14 sierpnia 2022 r. – Wokalny Zespół Wojskowy Wiarusy ( Słupsk)

21 sierpnia 2022 r. – Obywatel Jazz – Bolewski & Tubis ( Łódź); program: Utwory Grzegorza Ciechowskiego

28 sierpnia 2022 r. – Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. W. Kilara pod dyrekcją Ariela Ludwiczaka; program: Przeboje muzyki symfonicznej

Garden Party u Karola

Cykl letnich koncertów kameralnych, którego idea narodziła się 5 lat temu dzięki możliwości sfinansowania tego przedsięwzięcia ze środków budżetu partycypacyjnego (obecnie: budżetu obywatelskiego). Cztery razy z rzędu projekt został wybrany w głosowaniu mieszkańców Słupska, co wiązało się ze wsparciem finansowym na jego realizację. Pomysłodawczynią i koordynatorką cyklu jest Joanna Kubacka, były pracownik słupskiej Filharmonii. Jego realizatorem – Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku. Wsparcia udziela od początku cyklu spółka Wodociągi Słupsk.

Więcej informacji znajduje się na stronie Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku

 

Garden Party u Karola, plakat. Fot. mat. prasowe PFSB

Fot. mat. prasowe PFSB

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.