Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Finaliści Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy

Finaliści Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy

Finaliści Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy

FINALIŚCI NAGRODY POMORSKIEJ GRYF GOSPODARCZY 2017

Komisja Konkursowa Nagrody Pomorskiej „Gryf Gospodarczy” spośród nadesłanych zgłoszeń wybrała 12 firm, które 5 czerwca wezmą udział w Gali Finałowej w Wielkiej Hali Dworu Artusa. Wśród tych dwunastu finalistów znajdują się firmy, które Kapituła Konkursu wskaże jako laureatów i które odbiorą zwycięskie statuetki z rąk Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, przewodniczącego Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości.

Kapituła konkursu spośród 12 finalistów nagrodzi laureatów w 4 kategoriach:

  • mikroprzedsiębiorstwo,
  • małe przedsiębiorstwo,
  • średnie przedsiębiorstwo i
  • duże przedsiębiorstwo.

Dodatkowo, media obejmujące konkurs patronatem medialnym mają prawo przyznania statuetki specjalnej Nagrody  Pomorskiej – „Gryfa Medialnego 2017″.  Natomiast Kapituła konkursu przyznaje nagrodę specjalną w kategorii: „Gryf Odpowiedzialności Społecznej 2017″ oraz „Gryf Innowacyjne Przedsiębiorstwo 2017″.

 

Finaliści konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy”:

 

FLEK Import-Export Monika Micał-PołczyńskaGdynia (www.flek.pl)

FLEK to firma założona w 1946 r. Obecnie, od 2010 roku już trzecie pokolenie właścicieli kontynuuje rodzinną tradycję. Firma zatrudnia 6 pracowników, a jej główną działalnością jest zaopatrywanie w półprodukty oraz produkty najwyższej jakości kontrahentów z branż: krawieckiej, szewskiej, kaletniczej i rymarskiej. Odbiorcami są zakłady produkcyjne, punkty usługowe, hurtownie, sklepy oraz klienci indywidualni. Dzięki firmie FLEK niewielkie zakłady rzemieślnicze mają szansę przetrwania i utrzymania się na rynku. Za najważniejsze osiągnięcie zarówno 2016 roku jak i poprzednich lat firma uważa lojalność oraz wybór i zakup oferowanego asortymentu przez kontrahentów.

 

BIG SPEC Dariusz SzafraniecKolbudy (www.bigspec.pl)

Spółka działa na rynku krajowym już 20 lat. Przedmiotem jej działalności jest obsługa i automatyzacja procesów związanych z zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem ścieków. W szczególności zajmuje się projektowaniem, budową i uruchamianiem układów automatyki hydroforni, stacji uzdatniania wody oraz przepompowni ścieków.

 

LeanQ Team Sp. z o.o.Gdańsk (www.lean.info.pl)

Firma LeanQ Team jest następczynią działalności gospodarczej właścicielki pani Joanny Czerskiej założonej w roku 2003. Jest to zatem firma z ponad 14-letnim doświadczeniem. Celem firmy jest dostarczanie klientom wiedzy i kształtowanie umiejętności w zakresie operacyjnego zarządzania przedsiębiorstwem poprzez działanie doradcze polegające na realizacji sesji projektowo wdrożeniowych (80%) oraz realizację szkoleń otwartych (20%).Rezultatem dynamicznego rozwoju była rozbudowa zespołu pracowników oraz wzrost przychodów w ostatnim roku. Uruchomiono również ogólnopolski projekt CSR „Młody Lean Lider” skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

VIVADENTAL Sp. z o.o. – Gdańsk (www.vivadental.pl)

VIVADENTAL to międzynarodowy ośrodek kliniczny, edukacyjny i naukowo-badawczy specjalizujący się w implantologii stomatologicznej i przeprowadzaniu metamorfozy estetycznej uzębienia. To także fundacja dla dzieci oraz specjalistyczne wydawnictwo. Działa od 1991 roku, a w strukturach firmy działa klinika, instytut, fundacja oraz wydawnictwo. VIVADENTAL oprócz spełniania najśmielszych marzeń swoich pacjentów promuje zdrowie na szeroką skalę np. na wiosnę 2016 r. dla blisko 300 kobiet zorganizowała imprezę pod nazwą Vivadental Beauty Forum, a na jesień dla 20 mężczyzn pod nazwą Vivadental Viva Man. Od lat angażuje się w działalność charytatywną , otaczając opieką medyczną dzieci z ośrodków wychowawczych, domów dziecka i hospicjów, a także rodziny polskich repatriantów z Ukrainy.

 

PPHU „EKO-PLAST” Jerzy Bury – Słupsk (www.ekoplast.pl)

Firma zajmuje się handlem i usługami z wykorzystaniem węży przemysłowych w każdej gałęzi przemysłu. Działa od 1997 r. Branżą wiodącą jest morski przemysł stoczniowy, a największym odbiorcą Gdańska Stocznia Jachtowa Galeon. Firma współpracuje z zakładami produkcyjnymi, działami technologicznymi i konstrukcyjnymi w poszukiwaniu rozwiązań na liniach produkcyjnych. Posiada swoje oddziały we Wrocławiu, Toruniu i Szczecinie. 

 

CLIMA GOLD Sp. z o.o. – Rumia (www.climagold.com)

Od początku istnienia działalność firmy opiera się na produkcji i serwisie nowoczesnych
i energooszczędnych central wentylacyjnych z kompletną automatyką sterującą. Obecnie firma zatrudnia już kilkudziesięciu pracowników i jest jednym z wiodących polskich producentów w branży HVAC. Urządzenia produkowane przez Clima Gold obsługują zarówno pomieszczenia ogólnego przeznaczenia jak i te o wyższych wymaganiach higienicznych jak obiekty szpitalno-laboratoryjne, baseny czy obiekty przemysłowe. Od 5 lat firma stopniowo otwiera swoje przedstawicielstwa w Europie Wschodniej i krajach nadbałtyckich, dzięki czemu jej produkty pracują dziś na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie a także w Estonii, Rosji i Kazachstanie.

 

FENIKS Sp. z o.o. – Skarszewy (www.feniks-meble.pl)

Firma FENIKS powstała w 2002 r. na bazie istniejącej od 1992 roku Skarszewskiej Fabryki Mebli ADLOR Sp. z o.o., która w tym samym roku ogłosiła upadłość. Zakład od początku swego istnienia przystąpił do inwestowania w rozwój firmy poprzez budowę nowoczesnej, przestronnej fabryki o powierzchni 6 tys. m.kw. oraz zakup profesjonalnych maszyn i urządzeń. W nocy z 5 na 6 lipca 2015 r. cały zakład produkcyjny niemal doszczętnie spłonął. Z pomocą firmie przyszło bardzo wielu ludzi reprezentujących różne środowiska, a przede wszystkim pracownicy i ich rodziny. Zarząd podjął decyzję o kontynuacji działalności i odbudowaniu firmy.

W przeciągu 2 tygodni w wynajętych halach zlokalizowanych w różnych miejscach firma wznowiła swoją działalność aby uratować miejsca pracy i realizować zawarte wcześniej kontrakty. Równocześnie z trwającą rozproszoną produkcją, na terenie po starych halach rozpoczęto budowę nowego zakładu. Nowy zakład produkcyjny oddany został do użytku w 2016 r. i zajmuje powierzchnię blisko 8 tys. m kw. Działalność firmy trwa nieprzerwanie, a obecnie jest jednym z najbardziej nowoczesnych zakładów w Europie, gotowym na sprostanie najtrudniejszym wyzwaniom.

 

BIOVICO Sp. z o.o. – Gdynia (www.biovico.pl)

Firma Biovico jest firmą ze 100% polskim kapitałem, projektującą innowacyjne rozwiązania medyczne. Specjalizuje się w aktywizacji ruchowej pacjentów z pomocą zaawansowanych produktów, suplementów diety i materiałów wykorzystywanych w endoprotezoplastyce oraz traumatologii.

Historia Biovico zaczęła się w 2008 r. od działalności trzech braci Wilandt, którzy zaoferowali zupełnie nowe, innowacyjne podejście do medycyny. Ideą przyświecającą właścicielom firmy było wypełnienie luki na rynku, gdzie brakowało produktów doskonale współgrających z naturalnymi procesami zachodzącymi w ludzkim organizmie. W chwili obecnej Biovico jest niekwestionowanym liderem dostawowych kwasów hialuronowych w Polsce, produkty tej firmy są też dystrybuowane na rynki zagraniczne.

 

GRASO Zenon Sobiecki – Starogard Gdański (www.graso.com.pl)

Firma istnieje na rynku polskim od 1989 roku i zatrudnia ponad 150 pracowników. Głównym celem firmy jest uzyskanie wysokiej jakości produkowanych wyrobów, które w pełni usatysfakcjonują klientów, a za dowód tego, że obrany kierunek jest słuszny posłużyć może bardzo długa lista posiadanych nagród i wyróżnień. Firma GRASO eksportuje swoje wyroby do Wielkiej Brytanii, Szkocji, Rosji, Białorusi, Francji, Niemiec i wielu innych krajów europejskich. Angażuje się w działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu poprzez pomoc finansową na rzecz wydarzeń kulturalnych w okolicy oraz wspiera finansowo „Stowarzyszenie Na rzecz Osób z Niesprawnością Intelektualną”.

FLEX Sp. z o.o. – Tczew (www.flex.com)

Firma działa w branży elektroniki telekomunikacyjnej i jest jednym z największych pracodawców na Pomorzu (niemal 4 tys. zatrudnionych). Stanowi część globalnego koncernu. Tczewska fabryka oferuje swoim klientom całą gamę usług, poczynając od projektu produktu, poprzez opracowanie linii produkcyjnej, produkcję, aż po kompleksowe usługi dystrybucyjne i logistyczne. Realizuje zamówienia dla znanych na całym świecie marek m.in. z branży telekomunikacyjnej, przemysłowej, wydobywczej oraz elektroniki użytkowej. Klientami Flex w Tczewie są zarówno światowe korporacje, jak i firmy średnie oraz dopiero rozpoczynające działalność.

 

POLDANOR S.A. – Przechlewo (www.poldanor.com.pl)

Firma założona w Polsce w 1994 r. przez grupę duńskich pracowników branży rolniczej. W ciągu następnych 20 lat działalność firmy dynamicznie się rozwijała, obecnie Poldanor na blisko 30 fermach prowadzi hodowlę trzody chlewnej, a na ok. 13 tys. ha uprawę roślin. Co warto podkreślić, mimo dynamicznego rozwoju firmy, nadal ma ona charakter rodzinnego biznesu. Spółka produkuje również własne pasze w dużej części ze zbóż wyhodowanych na własnych polach, dzięki czemu ma pełną kontrolę nad całym procesem produkcyjnym. Mięso wieprzowe Poldanoru sprzedawane jest zarówno na polski, jak i amerykański rynek.

 

MARCOPOL Sp. z o.o. – Chwaszczyno (www.marcopol.pl)

Marcopol jest producentem i dystrybutorem elementów złącznych dla przemysłu ciężkiego, przemysłu meblarskiego i dla budownictwa. Dostarcza śruby, wkręty metryczne, wkręty do drewna, złącza budowlane oraz złącza i akcesoria montażowe. Marcopol rozpoczął swoją działalność 31 lat temu, w 1985 roku. Firmę założył pan Jerzy Brzeziński, który do dziś pełni funkcję Prezesa Zarządu.

Główna siedziba firmy wraz z halami produkcyjnymi i magazynami mieści się w Chwaszczynie, a Biura Handlowe działają w 12 największych miastach Polski oraz 4 miastach za granicą (Litwa, Estonia, Rosja).