Samorząd
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/08/child-g80204250f_1920.jpg Dziś spotkajmy się w Wejherowie. Festyn unijny i bezpłatne badania

Dziś spotkajmy się w Wejherowie. Festyn unijny i bezpłatne badania

Fot. Pixabay.com
25.08.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
25.08.2022

W parku miejskim w Wejherowie 28 sierpnia 2022 r. odbędzie się festyn rodzinny, podczas którego będzie można m.in. poszerzyć wiedzę dotyczącą Unii Europejskiej i funduszy europejskich, a w ramach miasteczka medycznego skorzystać z bezpłatnych badań, porad onkologa i dermatologa.

Festyn rodzinny rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do godz. 21.00.

Moc unijnych atrakcji

W tę niedzielę do parku miejskiego w Wejherowie naprawdę warto przyjść. Będą atrakcje dla młodszych i nieco starszych. W punkcie informacyjnym zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego będzie można dowiedzieć się wielu ważnych kwestii dotyczących Unii Europejskiej i wykorzystania funduszy europejskich. Na przykład będzie można wziąć udział w specjalnym konkursie i poznać flagi państw i stolice krajów wchodzących w skład europejskiej wspólnoty. Będzie też konkurs dotyczący inwestycji z województwa pomorskiego, które otrzymały największe dofinansowanie. Dla uczestników przygotowano atrakcyjne nagrody. Podczas festynu rodzinnego nie zabraknie też ciekawych gości. Wśród zaproszonych będą m.in.: prof. Andrzej Rzepiński, prof. Jerzy Buzek, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, europosłanka Magdalena Adamowicz, poseł Piotr Adamowicz, Władysław Frasyniuk i marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Wszyscy spragnieni rozrywki nie zawiodą się, bo będą też występy kapel, zespołów szantowych i kabaretu.

Badania i porady medyczne

Kontynuując kilkuletnią tradycję samorząd województwa pomorskiego wspólnie ze Szpitalami Pomorskimi organizuje, w trakcie festynu, kolejną akcję z cyklu Pomorskie dla Zdrowia. Podczas pikniku w Wejherowie w godz. 14.00-18.00 każdy odwiedzający stoisko będzie mógł wykonać bezpłatne badania oraz skorzystać z darmowych konsultacji u specjalistów. Przez cztery godziny chętni będą mogli m.in. oznaczyć poziom glukozy i cholesterolu we krwi oraz skorzystać ze spirometrii (badanie objętości i pojemności płuc oraz przepływu powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego) i EKG. Wyniki skonsultuje kardiolog. Panie w ciąży będą miały wykonane KTG (rejestracja czynności serca płodu oraz czynności skurczowej macicy). Ponadto, będą pokazy oraz nauka udzielania pierwszej pomocy i zabiegi fizjoterapeutyczne. Co ważne, osoby posiadające znamiona będą mogły skorzystać z badania dermatoskopem i porad dermatologa. Konsultacji udzieli też onkolog.

Festyn rodzinny

  • 28 sierpnia 2022 r., niedziela, godz. 14.00-21.00
  • park miejski
  • Wejherowo

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.