Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/ad36657a-6280-41a1-be5d-c31db4ca4a87.jpg Na narty za grosz? Tak! Zobacz ofertę kaszubskich wyciągów dla podróżujących koleją

Na narty za grosz? Tak! Zobacz ofertę kaszubskich wyciągów dla podróżujących koleją

Stok narciarski w Wieżycy

W tym roku ponownie stoki narciarskie Wieżyca Kotlinka (Szymbark) i Wieżyca Koszałkowo organizują akcję Skipass za 1 grosz. Wystarczy wybrać się na narty koleją, a po podróży bilet na pociąg wymienić na zjazd ze stoku.

 

Do dyspozycji najmłodszych na stokach są opony do zjeżdżania i śnieżny park zabaw z magicznym dywanem.

 

Jeden zjazd za 1 grosz

Akcja wygląda podobnie jak w ubiegłym roku. Każdy, kto przyjedzie pociągiem do stacji Krzeszna lub do stacji Wieżyca, które są najbliżej stoków, bilet na PKM może wymienić na promocyjny bilet za 1 grosz na jeden zjazd ze stoku. Trzeba pamiętać, że bilet przyjazdowy może być wymieniony na bilet zjazdowy na wyciągi narciarskie wyłącznie w tym samym dniu. Im droższy bilet kolejowy, tym więcej mamy zjazdów za 1 grosz:

  • bilet kolejowy o wartości 2,50 zł zostanie wymieniony na bilet na jeden zjazd o wartości 1 grosz,
  • bilet kolejowy o wartości 5 zł zostanie wymieniony na ni bilet na 2 zjazdy o wartości 2 grosze,
  • bilet kolejowy o wartości powyżej 7,5 zostanie wymieniony na bilet na 3 zjazdy o wartości 3 grosze,
  • bilet kolejowy o wartości 10 zł zostanie wymieniony na bilet na 4 zjazdy o wartości 4 grosze.

— Ta akcja ma zachęcić i do korzystania z transportu zbiorowego i do spędzania czasu na świeżym powietrzu — mówi Przemysław Borowski dyrektor ośrodka narciarskiego Wieżyca Koszałkowo. — Chcemy wrócić do tradycji sprzed kilku dekad, kiedy to okoliczni mieszkańcy przyjeżdżali w to miejsce na narty właśnie koleją, kiedy nie było tylu samochodów i autobusów. Trzeba zaznaczyć, że przyjazd pociągiem do nas na stok może zająć mniej czasu niż przyjazd samochodem — dodaje Borowski.

 

Wystarczy dobry humor i dobre chęci

By oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu związanego z prowadzeniem samochodu i staniem w korkach, warto przesiąść się na pociąg. Jak przekonuje dyrektor Borowski, nie trzeba ze sobą brać żadnego specjalistycznego sprzętu.— Wystarczy dobry humor i dobre chęci. Pozostałe rzeczy zapewniamy na miejscu — przekonuje Borowski. — Nie trzeba kupować specjalnej wodoodpornej kurtki czy spodni narciarskich, zwłaszcza jeśli ktoś dopiero stawia pierwsze kroki na nartach i jeszcze nie jest pewny czy mu się narciarstwo spodoba. Trzeba za mieć a to wygodne spodnie. Takie, które lubimy najbardziej. Jeśli najlepiej czujemy się w jeansach, to mogą być właśnie takie spodnie. U nas można też wypożyczyć cały sprzęt potrzebny do jazdy, czyli narty, buty, kije, snowboard czy kask — zapewnia Borowski. Na stoku narciarskim można także umówić się na lekcje z instruktorem.

 

Atrakcje dla najmłodszych i nie tylko

Na kaszubskich stokach narciarskich nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Na stoku Wieżyca Koszałkowo nowością w tym roku jest fun park śnieżny w stylu alpejskim.  Fun park jest wyposażony w tzw. „magicznych dywan”, czyli przenośnik taśmowy, który służy do transportowania osób w górę stoku — mówi Borowski. — Dzieci bardzo dobrze się czują na tym przenośniku i dzięki niemu nie mają problemu z wjazdem na górkę. Co więcej nasz fun park jest idealnym miejscem do nauki jazdy na nartach dla 4 i 5 latków — tłumaczy Borowski. Tradycyjnie dla gości na stoku dostępny jest także snowtubing, czyli zjazd wyznaczonym torem na śnieżnych oponach.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.