Kultura
Europejska Noc Muzeów w Szekspirowskim. Spacery w reżimie sanitarnym co pół godziny

Europejska Noc Muzeów w Szekspirowskim. Spacery w reżimie sanitarnym co pół godziny

Fot. materiał prasowy GTS
14.05.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
14.05.2021

Weekend Muzeów na Pomorzu w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim rozpocznie się w sobotę, 15 maja o godz. 21.30 i potrwa do niedzieli, 16 maja do godz. 1.30. W tę noc odbędzie się ostatnia odsłona cyklu inscenizowanych spacerów teatralnych pt. „Szekspir – 7 grzechów głównych”. Na kolejny piekielny ogień pójdą korowodem: pycha, zawiść i łakomstwo. Organizatorzy zapowiadają, że trzeba spodziewać się najgorszego!

Spacery z przewodnikami będą odbywać się mniej więcej co pół godziny, począwszy od 21.30. Czas trwania spaceru wynosi ok. 1 h. Ostatni spacer rozpocznie się o godz. 0.30. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią, liczba miejsc w grupie będzie ograniczona do 15 osób. Wstęp – wolny.

Pycha, zawiść i łakomstwo

Wydarzenie odbędzie się na zewnętrznych dziedzińcach GTS-u. Zostanie oparte o archiwalne nagrania wykładów autorstwa, zmarłego w marcu 2021 r. profesora Jerzego Limona, wybitnego szekspirologa, znawcy epoki elżbietańskiej, anglisty. Jak w latach poprzednich, będzie to nietypowy spacer po fragmentach dzieł Williama Szekspira czytanych przez pryzmat… 7 grzechów głównych. Tym razem – bez profesora, pomysłodawcy cyklu, który osobiście prowadził część spacerów. Poprowadzi nas jednak dzięki zachowanym nagraniom – swoim głosem. Multimedialnym nagraniom, wyświetlanym na murach teatru, będą towarzyszyły działania aktorów Teatru Korkoro i zaskakujące rekwizyty. Narracji dopełnią opowieści przewodników Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.