Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/da7798ec-a52c-4b89-a279-828f0cb2e7bc.jpg Energetyczna zumba i bieg alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana. 9.edycja Gdańsk biega

Energetyczna zumba i bieg alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana. 9.edycja Gdańsk biega

Ludzie biegnący przez las

Bieg po plaży, zdjęcia z fotobudki, grochówka lub barszcz to tylko niektóre z atrakcji, z których będzie można skorzystać w ramach IX edycji Gdańsk biega. Wydarzenie na dystansach 3,3 i 6 km odbędzie w niedzielę, 22 października 2017 r.

 

Impreza Gdańsk biega cieszy się od ośmiu lat niesłabnącą popularnością, bo dla jego uczestników nie liczy się wynik i klasyfikacja końcowa, ale satysfakcja z ruchu na świeżym powietrzu. W samo południe będzie można pokazać hart ducha i na przekór jesiennej aurze stanąć na starcie najbardziej radosnej imprezy biegowej na brzeźnieńskiej plaży. 

 

Bieg dla każdego

Zwycięża każdy, kto pomimo chłodu, wiatru i deszczu zmobilizuje się do wyjścia z domu i zdecyduje się na bieg indywidualny lub w zorganizowanej grupie. Jak pokazały wcześniejsze edycje w zabawie biorą udział zarówno: uczniowie, przedszkolaki, koledzy z pracy, seniorzy, tatusiowie z wózkami, jak i maratończycy, ministrowie czy zawodowi sportowcy.

 

Co będzie się działo?

Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans 3,3 lub 6 km. Trasa zostanie wytyczona najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana.

Mając na uwadze jesienną aurę i porę obiadową organizatorzy przygotują ciepły posiłek dla wszystkich biegaczy. Po dotarciu do mety, będzie można zjeść gorącą grochówkę lub wegetariański barszcz ukraiński z tradycyjnej kuchni polowej. Nie zabraknie też rozgrzewającej herbaty oraz kawy. Z kolei amatorzy fotografii, jak co roku, będą mogli skorzystać z fotobudki.

O godzinie 11.45 przed sceną na plaży biegacze wezmą udział w energetycznej rozgrzewce  w rytmach Zumby. Bieg rozpocznie się o godzinie 12.00.

Organizatorzy przygotowali prawie 3 tys. czerwonych koszulek biegowych, które można odebrać w sobotę, 21 października w godz. 12.00-18.00 w kasach biletowych stadionu przy ul. Traugutta 29.

 

Run for fun, czyli IX Gdańsk biega

  • 22 października 2017 r., niedziela, godz. 12.00
  • Park Nadmorski im. Ronalda Reagana
  • Gdańsk

Zobacz: Gdańsk biega

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.