Aktualności

Islandzki wykonawca i polski duet zabrzmią w Teatrze Szekspirowskim

Högni, Tęskno
Högni fot. źródło: Facebook, Tęskno fot. źródło www.meskalina.com

Högni – wokalista legendarnej islandzkiej grupy GusGus oraz żeński duet Tęskno, wsparty kontrabasem i kwartetem smyczkowym, wystąpią w środę, 21 listopada 2018 r.

 

W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbędzie się koncert polsko-islandzkiej muzyki.

 

Laureat islandzkiego Grammy

Högni zadebiutował w 2017 r. pięknym, solowym krążkiem „Two Trains". W swoim rodzinnym kraju stawiany jest obok takich artystów, jak Sigur Rós czy Björk. Ma na koncie podwójne Icelandic Music Awards, czyli islandzki odpowiednik Grammy w kategoriach najlepszy debiutant i najlepszy twórca piosenek. Solowo oraz z zespołami GusGus i Hjaltalin kilkukrotnie występował w Polsce, wyprzedając koncerty w największych miastach Polski.

 

Debiutancka płyta

Tęskno to wspólny projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi. Okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących projektów 2018 r., zespół po zaledwie roku istnienia ma na koncie występy m.in. na Open'erze, Slot Art Festivalu czy Transatlantyku oraz wyprzedane koncerty klubowe. Jesienią odbędzie się premiera debiutanckiego albumu „Tęskno", na którego nagranie, dzięki fanom, zespół zebrał ponad dwadzieścia tysięcy złotych.

 

Högni + Tęskno – koncert

  • 21 listopada 2018 r., środa, godz. 20.00
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk
  • Bilety: 45 zł

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości