Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Dzień Pracownika Socjalnego   #CzarnyProtestPomocySpołecznej

Dzień Pracownika Socjalnego #CzarnyProtestPomocySpołecznej

Przekazujemy życzenia wszystkim pracownikom pomocy społecznej z Pomorza.

W tym szczególnym dniu chcielibyśmy życzyć wszystkim osobom zaangażowanym w pomaganie potrzebującym na Pomorzu m.in. pracownikom socjalnym, asystentom rodzin, opiekunom, koordynatorom rodzinnej pieczy zastępczej i innym pracownikom pomocy społecznej wszelkiej pomyślności w realizacji szczególnie wymagających zadań służbowych. Wasza praca wymaga wyjątkowego poświęcenia. W realizacji obowiązków służbowych wykazujecie się szeroką interdyscyplinarną wiedzą przy jednoczesnym zachowaniu życzliwości, zrozumienia i empatii do drugiego człowieka.

Dlatego też ROPS w Gdańsku popiera Ogólnopolski Protest Pracowników Pomocy Społecznej.

Pracownicy służb społecznych ofiarują na co dzień pomoc i wsparcie najbardziej potrzebującym. Sami jednak potrzebują wsparcia w dążeniu do poprawy ich warunków pracy. W całym kraju trwa Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej, który jest ogólnopolskim protestem pracowników służb społecznych na rzecz zmian legislacyjnych umożliwiających poprawę wynagrodzeń oraz warunków pracy tej grupy zawodowej.